Typy stránek v členské sekci 2.0

V členské sekci můžeme, stejně jako u jiných stránek webu, použít jakoukoli šablonu - prázdnou, obsahovou a další. Šablonu volíme podle potřeby. Někdy chceme členům poskytnout pouze určitý obsah, který nebude jinde přístupný, jindy použijeme členskou sekci pro nějaký kurz.

V případě kurzu pak můžeme velice dobře využít členské šablony. Nyní si je představíme a ukážeme, jak je pro členskou sekci využít.

Šablona nástěnka

Pokud máme např. on-line kurz, který se sestává z jednotlivých lekcí, pak můžeme použít právě tuto šablonu. Do horní části lze uvést základní informace a připojit video, případně video vyměníme za obrázek či další text, jak potřebujeme, pomocí smazání elementu a vložení jiného.

Níže pak je právě výpis lekcí. Lekce vytvoříme jako podstránky nástěnky a zde pak zvolíme jejich zobrazení.

Můžeme využít i druhou šablonu, která je podobná, ovšem pouze s nadpisem, bez videa. Potřebné řádky a elementy samozřejmě můžeme doplnit, jak potřebujeme.

Pokud se každá lekce skládá ještě z dalších dílčích kroků, pak tyto kroky vytvoříme opět jako jednotlivé stránky, resp. podstránky příslušné lekce. Pro zobrazení seznamu úkolů v lekci můžeme využít šablonu stránky s obsahem lekce.

Nebo samozřejmě můžeme tvořit vlastní strukturu stránky a do ní pak, jako jeden z elementů, vložit seznam lekcí.

Pokud je kurz tvořen jednotlivými kroky, je dobré ještě vytvořit stránku s přehledem splněných úkolů, kde si účastník kurzu značí, které úkoly již splnil. Více o tom, jak úkoly nastavit, najdete zde

Pomohla vám tato nápověda? Děkujeme za vaše hodnocení :-) Ouuu, stala se nějaká chyba při odesílání hodnocení. Zkuste nás prosím ohodnotit později.