Element Odrážky 2.0

Element Odrážky slouží k přidání obrázkových nebo číselných seznamů v kombinaci s pěknou grafikou. V tomto návodu se dozvíte, jak na to.

Element přidáme přes tlačítko Přidat element>záložka Základní>ikona Odrážky.

Po kliknutí se dostáváme do editace elementu, kde máme dvě záložky:

  • ODRÁŽKY
  • VZHLED SEZNAMU

ODRÁŽKY

V této záložce najdeme zpočátku pouze tlačítko Přidat odrážku.  Po kliknutí nám vyskočí sekce, kam můžeme zadat text odrážky a tu následně zabalit po kliknutí na horní lištu s propojenými šipkami vlevo. Jednotlivé odrážky mezi sebou můžeme přesouvat. Stačí chytnout sekci odrážky za propojené šipky a přetáhnout na libovolné místo.

VZHLED SEZNAMU

Tato záložka slouží k nastavení grafické podoby odrážek. Ihned v úvodu si volíme, jaký typ odrážek chceme použít:

  • číselné odrážky
  • obrázkové odrážky

U prvního typu si vybíráme tvar pozadí číslic (kulatý nebo hranatý) pomocí rozbalovací šipky u vzhledu odrážek. Seznamy nemusejí začínat od jedničky, takže u pole Začít od čísla můžeme napsat libovolné číslo. Níže pak volíme barvu pozadí, které je ve výchozím nastavení modré. Poslední sekcí nastavení vzhledu se týká fontu odrážek, tedy vše kolem písma odrážek - velikost, styl, barva.

U obrázkových odrážek je nastavení velmi podobné. Opět vybíráme mezi hranatým nebo kulatým pozadím. Níže najdeme předdefinované ikony, ze kterých můžeme vybrat.

Níže je opět volba barvy pozadí odrážky. V sekci Vlastní obrázek odrážky můžeme pomocí volby Nahrát obrázek vložit vlastní. Zde je potřeba zmínit, že by se mělo jednat o obrázek s maximální velikostí 80x80 pixelů. Jako poslední je opět nastavení fontu písma.

Náhled

Pomohla vám tato nápověda? Děkujeme za vaše hodnocení :-) Ouuu, stala se nějaká chyba při odesílání hodnocení. Zkuste nás prosím ohodnotit později.