Element Obrázek 2.0

Element Obrázek slouží k vkládání obrázku s dalším nastavením. V tomto návodu se dozvíte, jak na to.

Element přidáme přes tlačítko Přidat element>záložka Základní>ikona Obrázek.

element obrazek

Po kliknutí se dostáváme do editace elementu, kde máme dvě záložky:

  • OBRÁZEK
  • POKROČILÉ NASTAVENÍ

OBRÁZEK

Proto, abychom mohli obrázek upravovat, je potřeba jej nejdříve nahrát do WordPressu a poté vložit do Miowebu. Začneme tedy tlačítkem Nahrát obrázek. Objeví se nám knihovna médii WP coby druhá záložka okna. Zde můžeme obrázek kliknutím na něj vybrat a přidat pokud jsme ho již dříve do knihovny nahráli.

nahrat obrazek

Pokud tomu tak není, musíme jej nejdříve nahrát a to tak, že klikneme na první záložku v horním menu okna Nahrávání souborů. Následuje logický krok stisknutí tlačítka Vybrat soubory a poté vybereme obrázek ze svého PC.Nebo obrázek ze složky v PC do tohoto okna přetáhneme.

TIP

Veškeré soubory ukládejte s názvem bez diakritiky, neboť některé prohlížeče mají problém s načtením souborů s diakritikou v názvu. Zkontrolujte také velikost nahrávaného souboru, aby měl maximálně několik desítek či stovek kB. Příliš velké soubory zpomalují váš web.

nahrani obrazku

Po vybrání se nám obrázek nahraje do knihovny, označí s automaticky jako vybraný a zobrazí se nám detaily o obrázku a možnosti nastavení.

nastaveni obrazku

Dopňte alternativní text dle toho, k čemu se obrázek vztahuje. Pokud se jedná o hlavní obrázek na stránce, můžete požít stejný název, pokud patří jen k určité části stránky, alternativní text tomu přizpůsobte. Optimalizujete tím své stránky pro vyhledávače.

alternativni text

Dále je potřeba dát pozor na nastavení v dolní části, konkrétně velikost obrázku, aby se obrázek vkládal do Miowebu ve velikosti, kterou chceme.

volba velikosti obrazku

V dalším nastavení je následně možné obrázek zmenšit, avšak zvětšit už ne.

Poté klikneme na Vložit do příspěvku a vracíme se zpět do Miowebu, kde vybereme akci po kliku na obrázek. Máme zde na výběr 5 možností:

  • Žádná - Po kliknutí se nic nestane.
  • Otevřít velký obrázek - Po zaškrtnutí se pod výběrem objeví tlačítko pro přidání obrázku, které se zobrazí v pop-upu po kliknutí.
  • Otevřít odkaz - Po kliknutí bude návštěvník přesměrován na danou URL, v témže nebo novém okně.
  • Vyskakovací zpráva - Po kliknutí na obrázek vyskočí v okně prohlížeče zpráva s vaším textem.
  • Vlastní pop-up - Po kliknutí na obrázek se zobrazí váš pop-up

nastaveni obrazku

POKROČILÉ NASTAVENÍ

V této záložce si můžeme určit, jak chceme obrázek zarovnat (v rámci elementu) zvolit si maximální šířku obrázku nebo popisek pod obrázkem. Poslední možností je výběr z několika stylů vzhledů rámečků pro váš obrázek.

pokrocile nastaveni obrazku

Náhled

nahled element obrazek

Pomohla vám tato nápověda? Děkujeme za vaše hodnocení :-) Ouuu, stala se nějaká chyba při odesílání hodnocení. Zkuste nás prosím ohodnotit později.