Ruční vytvoření člena

Vytváření přístupu pro členy členské sekce se děje zpravidla automaticky, buď přes formulář k registraci zdarma nebo přes FAPI, kde se přístup klientovi automaticky odešle e-mailem po uhrazení objednávky, a to na základě propojení s Miowebem.

Může však nastat i situace, že potřebujete vytvořit přístup mimo automat. Nyní si ukážeme, jak na to.

V horním panelu klikněte na "Nastavení" (ikona se třemi pruhy) a poté v levém panelu dole klikněte na logo WordPressu.

Z WordPress menu zvolte "Uživatelé" a následně "Vytvořit člena".

Do formuláře vyplňte email, který je povinný, můžeme vyplnit i jméno a příjmení. 

Poslat heslo emailem je nejjednodušší možnost, kterou jednoznačně doporučujeme. 

Dále zaklikněte příslušnou členskou sekci, případně úrovně, podle potřeby. Jestliže potřebujete zadat i datum registrace nebo ostatní údaje, můžete tak učinit.

Po potvrzení tlačítkem "Vytvořit nového člena" přijdou přístupy na zadaný email - přihlašovací jméno, heslo a odkaz na přihlašovací stránku členské sekce.

Znění emailu

Text odesílaného emailu můžete upravit v Miowebu. Do Miowebu se vrátíte přes horní panel po kliknutí na domeček s názvem webu.

V Miowebu klikněte v horním menu na "Nastavení" (ikona se třemi pruhy) a poté v levém panelu zvolte "Členské sekce". Vyberte, kterou členskou sekci chcete upravovat a u ní přejděte do "Nastavení". Po otevření nastavení zvolte třetí podzáložku "E-maily v záložce "NASTAVENÍ"

Otevřete box "Email po nové registraci nebo po přidání do členské sekce" a zde si můžete upravit text e-mailu. Pro správné fungování e-mailu zachovejte v obsahu proměnnou %%login%%. Místo ní se poté generují přístupy a zasílají uživateli.

Vytvoření členů si poté můžeme zkontrolovat pokud se vrátíme do WordPressu a z levé menu vybereme "Uživatele" a "Přehled uživatelů. Následně klikneme na "Člen" a v tabulce níže uvidíte všechny vaše členy.