Vytvoření e-mailové schránky a/nebo přesměrování 2.0

A) Starší uživatelské rozhraní

Pro vytvoření e-mailové schránky se přihlaste do členské sekce Miowebu https://www.mioweb.cz/member/ a zde přejděte na záložku Moje weby.

U domény, ke které si přejete vytvořit e-mailovou schránku, klikněte na tlačítko SPRÁVA EMAILŮ.

Zde máte dvě možnosti:

 • PŘIDAT SCHRÁNKU 
 • NOVÉ PŘESMĚROVÁNÍ

PŘIDAT SCHRÁNKU

Kliknete na tlačítko + PŘIDAT SCHRÁNKU a následně vyplníte požadované údaje. Napíšete název e-mailové schránky (pouze část před @, např. info) a dvakrát zadáte heslo, kterým se chcete do vaší e-mailové schránky přihlašovat. Potvrdíte tlačítkem PŘIDAT.

V seznamu e-mailových schránek již právě vytvořenou schránku vidíte. Do schránky se přihlásíte tak, že kliknete na níže uvedený odkaz. https://webmail.mioweb.cz

Máte zde také možnost změnit si heslo kdykoli budete potřebovat.

Vyplníte přihlašovací údaje, které jste si zvolili. Do políčka Uživatel uvedete celý tvar vašeho nového e-mailu (např. vasemail@vasedomena.cz), zadáte heslo a potvrdíte volbou Přihlásit.

NOVÉ PŘESMĚROVÁNÍ

V případě, že si nepřejete přímo spravovat schránku, ale máte zájem e-maily pouze přeposílat na některý jiný e-mail, zvolte
+ NOVÉ PŘESMĚROVÁNÍ.

Následně vyplníte název schránky, kterou si přejete pro přesměrování vytvořit (pouze část před @, např. info) a vedle e-mail, na který chcete zprávy přeposílat. A potvrdíte tlačítkem ULOŽIT.

TIP

Máte možnost využít i obě možnosti současně, tedy můžete mít jak vytvořenou e-mailovou schránku, tak na stejnou e-mailovou adresu i přesměrování na jiný e-mail.

Pokud si přejete přesměrovat veškerou poštu z dané domény, zadejte do pole Schránka symbol hvězdičky (*).


B) Novější uživatelské rozhraní

Krok 1

Přihlaste se do ,,Můj účet" v Miowebu a přejděte na záložku Moje weby. Zde vyberte web, u kterého si přejete e-mailovou schránku vytvořit, a klikněte na SPRÁVA WEBU.

Krok 2

V pravé části u kolonky W-mailové schránky klikněte na Spravovat schránky.

Dále pak klikněte na Přidat schránku.

Zadejte název / adresu schránky (pouze tu část před @). Zvolte heslo a potvrďte tlačítkem Uložit.

Přesměrování schránky do jiné

Postup je stejný, jako při vytvoření nové schránky, pouze místo Přidat schránku klikněte na Vytvořit přesměrování.

Do pole SCHRÁNKA zadejte část emailové adresy před symbolem zavináč (@). Např. pro email info@mojedomena.cz zadejte info.
Pokud chcete přesměrovat veškerou příchozí poštu najednou, tzv. doménový koš, zadejte do pole SCHRÁNKA symbol hvězdička (*).

Následně potvrďte tlačítkem Uložit.


Propojení e-mailu s Outlook nebo jinými klienty

Jestliže chcete svůj doménový e-mail připojit k jednomu z e-mailových klientů, potřebujete znát údaje o příchozím a odchozím serveru našeho hostingu. Nejčastěji je klienty využíván Outlook nebo Mozilla Thunderbird. Stejnými údaji si lze e-mail napojit i do vašeho telefonu nebo tabletu.

Příchozí server:

 • Typ: IMAP
 • Server: linode-miomx1.mioweb.cz
 • PORT: 993
 • Zabezpečení: SSL

Odchozí server:

 • Typ: SMTP
 • Server: linode-miomx1.mioweb.cz
 • PORT: 465
 • Zabezpečení: SSL
 • Autentifikace: Ano
Pomohla vám tato nápověda? Děkujeme za vaše hodnocení :-) Ouuu, stala se nějaká chyba při odesílání hodnocení. Zkuste nás prosím ohodnotit později.