Jak vytvořit nového autora článku na blogu?

Pokud chcete, aby na váš web publikoval příspěvky/články i někdo jiný, než administrátor webu, můžete mu zřídit přístup.

V administraci vašeho webu v horním menu přejděte do WordPressu.

Vlevo najdete záložku Uživatelé, na níž zvolte Vytvořit uživatele.

Do formuláře vyplňte požadované, případně další údaje. Z rozbalovací lišty u úrovně zvolte požadovanou roli (více o jednotlivých rolích najdete níže) a potvrďte tlačítkem vytvořit nového uživatele.

Uživatel se poté přihlásí na stránce www.mujweb.cz/wp-admin/ a může články psát a publikovat.

Popis uživatelských rolí:

Administrátor

Má plné oprávnění k administraci webu. Může přidávat či upravovat další uživatele. Zvažte proto, komu takové oprávnění udělíte.

Šéfredaktor

Nemá přístup k pluginům, šablonám, nebo widgetům, ale může spravovat kategorie, média, články, odkazy, komentáře a editovat obsah v Miowebu.

Redaktor

Redaktor může vytvářet, publikovat a mazat své vlastní články. Také může nahrávat média a může mazat to, co dříve nahrál. Také může moderovat komentáře u jeho postů. Nemá, na rozdíl od šéfredaktora, přístup k obsahu ostatních uživatelů. Také nemůže vytvářet stránky. Pro administraci je třeba po přihlášení za URL dopsat /admin

Spolupracovník

Spolupracovník má k dispozici vytváření, úpravu a mazání vlastních, doposud neuveřejněných článků. Každý článek, který napíše, nebude publikován a musí jej schválit šéfredaktor. Často se používá tato úroveň oprávnění, pokud chcete mít absolutní kontrolu nad tím, co se na webu publikuje. Důležité je, že spolupracovník nemá přístup do médií a pokud chce do článku vložit nějaký obrázek, musí požádat o pomoc šéfredaktora. Pro administraci je třeba po přihlášení za URL dopsat /admin

Člen a Návštěvník

Uživatelské role Člen a Návštěvník standardně nemají oprávnění pro přidávání a editaci článků. Pokud vytváříte nového autora článků pro svůj blog, je potřeba vybrat některou z předešlých úrovní.