Nastavení menu 3.0

Menu návodu: Přidávání stránek do menu / Víceúrovňové menu

Na stránce můžete mít vždy jen jedno horizontální menu. Menu je součástí hlavičky. Toto menu tedy můžete používat v hlavičce webu pro všechny stránky nebo jen pro některé či dokonce pro jednu.

Důležité:

Abyste mohli vytvořit menu, musíte mít nejdříve vytvořené stránky. Ty poté do menu přidáte jako položky. Vždy ale nejdřív musíte vytvoři stránky a až poté je můžete přidat do menu.

Přidávání stránek do menu

Menu, které si nyní budeme vytvářet, chápejte jako balíček záložek. Tento balíček pak můžeme použít do menu v hlavičce a také přes element „Navigace“.

Menu máme vždy možnost vytvořit v nastavení hlaviček. Najdeme ho buď přes vzhled hlavičky nebo vzhled webu, záleží zda preferujete globální nebo lokální nastavení.

Tip:

Globální nastavení aplikuje nastavení do všech stránek, které ho používají. Lokální nastavení platí vždy jen pro danou stránku.

Jestliže menu ještě nemáte, dejte tlačítko „Vytvořit nové menu“. Zadejte jeho interní název (zobrazuje se jen vám) a klikněte na tlačítko „Vytvořit menu“. Nyní se vám zobrazí bílá stránka, kde máte tlačítko „přidat položku menu“. Jedna položka rovná se jedna stránka.

Po kliknutí se zobrazí box, kde můžete vybrat, jakou stránku chcete zobrazit (z vašeho seznamu stránek) a vedle můžete zadat Text odkazu pokud chcete, aby se stránka zobrazovala veřejně jinak, než jak ji máte pojmenovanou.

Položce můžete také nastavit vlastní URL adresu. To je pro případy, kdy chcete odkazovat mimo váš web. Poslední možností je otevírat položku v novém okně, tedy v další záložce vašeho prohlížeče.

Takto si vytvoříme několik položek a poté dáme dole uložit a naše menu je hotové.


Víceúrovňové menu

Jestliže chcete, aby vaše menu mělo více úrovní a tedy například po najetí na položku „služby" vyjel box s položkami například „služba 1“, Služba 2“ atd…, vraťte se do editace položek.

Nyní uvidíte vedle názvu položek ikonu šipek do stran. Chytněte tuto ikonu myší a potáhněte směrem doprava. Uvidíte, že se vám box trochu posune. To značí, že je již v úrovni 2 a na úrovni 1 je položka nad ní. Po uložení si můžete prohlédnout, jak víceúrovňové menu vypadá v praxi.