Nastavení menu

Na stránce můžete mít vždy jen jedno horizontální menu. To je součástí hlavičky a můžete ho používat v hlavičce webu pro všechny stránky, nebo jen pro některé, či dokonce pro jednu.

Důležité:

Abyste mohli vytvořit menu, musíte mít nejdříve vytvořené stránky, na které chcete odkazovat. Ty poté do menu přidáte jako položky. Podívejte se, jak vytvořit stránky.

Přidávání stránek do menu

Menu, které si nyní budeme vytvářet, chápejte jako balíček záložek. Tento balíček můžete použít do menu v hlavičce a také přes element Navigace.

Menu vytvoříte vždy v nastavení hlavičky webu. Buď to uděláte přes vzhled hlavičky, nebo vzhled webu. Záleží, zda preferujete globální nebo lokální nastavení.

Tip:

Globální nastavení se propíše do všech stránek, které ho používají. Lokální nastavení platí vždy jen pro danou stránku.

Jestliže menu nemáte, klikněte na Vytvořit nové menu. Zadejte jeho interní název (zobrazuje se jen vám např. menu hlavička, menu patička apod.) a klikněte na tlačítko Vytvořit menu. Zobrazí se bílá stránka, kde najdete tlačítko Přidat položku menu. Jedna položka rovná se jedna stránka.

Po kliknutí se zobrazí box, kde vyberete, jakou stránku chcete zobrazit (z vašeho seznamu stránek) a vedle můžete zadat Text odkazu, pokud chcete, aby se stránka zobrazovala veřejně jinak, než jak ji máte pojmenovanou.

Položce můžete nastavit vlastní URL adresu. To je pro případy, kdy chcete odkazovat mimo váš web. Poslední možností je otevírat položku v novém okně, tedy v další záložce vašeho prohlížeče. Tohle nastavení zpravidla není vhodné používat při odkazování v rámci webu. 

Jednotlivé položky můžete přesouvat/řadit tak, že chytíte položku za zkřížené šipky a přetažením ji umístíte na požadovanou pozici.

Pomocí ikony tužky a po najetí na položku upravujete text odkazu. Pokud si přejete vyměnit stránku za jinou, musíte položku v menu smazat a přidat novou.

Pomocí ikony koše a po najetí na ni ji z menu smažte.

Takhle si vytvoříte položky, které si v menu přejete zobrazovat, potvrdíte dole tlačítkem Uložit a máte hotovo.

Víceúrovňové menu

Vaše menu může mít více úrovní. Třeba takovou, že se po najetí na položku Služby zobrazí box s dalšími položkami, například Služba 1, Služba 2 atd. Pokud to takhle chcete, půjdeme znovu do editace položek.

V editaci položek uvidíte vedle názvu položek ikonu šipek mířících do stran. Chytněte ji myší a potáhněte směrem doprava. Box se trochu posune. To značí, že je už v druhé úrovni a na první úrovni je položka nad ním. Tažením vlevo položku přesunete zpět do vyšší úrovně. Menu můžete vytvářet až do třetí úrovně.

Až vše uložíte, podívejte se, jak víceúrovňové menu vypadá v praxi.

Pomohla vám tato nápověda? Děkujeme za vaše hodnocení :-) Ouuu, stala se nějaká chyba při odesílání hodnocení. Zkuste nás prosím ohodnotit později.