Element Odrážky

Element Odrážky slouží k přidání obrázkových nebo číselných seznamů v kombinaci s pěknou grafikou. V tomto návodu se dozvíte, jak na to.

Jestliže chcete umístit do vaší stránky odrážky, použijte element Odrážky. Chycením a umístěním na vybrané místo jej vložíte do stránky.

Kliknutím do prostoru elementu nebo na ikonu tužky se dostanete do jeho nastavení.

V levém panelu najdete tyto záložky:

  • Odrážky
  • Vzhled seznamu
  • Pokročilé

ODRÁŽKY

V této záložce najdete zpočátku pouze tlačítko Přidat odrážku. Po kliknutí přidáte odrážku. Kliknutím na vytvořenou odrážku vyskočí sekce, kam můžete zadat text odrážky a tu následně zabalit. 

Jednotlivé odrážky mezi sebou můžete přesouvat. Stačí chytit sekci odrážky za propojené šipky a přetáhnout na libovolné místo.

VZHLED SEZNAMU

Tato záložka slouží k nastavení grafické podoby odrážek. Ihned v úvodu si zvolíte, jaký typ odrážek chcete použít:

  • obrázkové odrážky
  • číselné odrážky
  • vlastní odrážky

obrázkových odrážek vybíráte mezi hranatým nebo kulatým pozadím. 

Níže najdete předdefinované ikony, ze kterých můžete vybrat.

U číselných odrážek vybíráte tvar pozadí číslic (kulatý nebo hranatý) pomocí rozbalovací šipky u vzhledu odrážek (stejně jako u předchozího typu). Seznamy nemusejí začínat od jedničky, takže u pole Začít od čísla můžete napsat libovolné číslo. Níže pak volíte velikost a rozestup odrážek.

V sekci Vlastní obrázek odrážky můžete navíc pomocí volby Nahrát obrázek vložit vlastní. Zde je potřeba zmínit, že by se mělo jednat o obrázek s maximální velikostí 80x80 pixelů.

POKROČILÉ

Pokročilé nastavení je u všech elementů stejné. Můžete se tedy řídit tímto návodem pro pokročilé nastavení.

Pomohla vám tato nápověda? Děkujeme za vaše hodnocení :-) Ouuu, stala se nějaká chyba při odesílání hodnocení. Zkuste nás prosím ohodnotit později.