Element Obrázek

Element Obrázek slouží k vkládání obrázku s dalším nastavením. V tomto návodu se dozvíte, jak na to.

Jestliže chcete umístit do vaší stránky obrázek, použijte element Obrázek. Chycením a umístěním na vybrané místo jej vložíte do stránky.

Kliknutím do prostoru elementu nebo na ikonu tužky se dostanete do jeho nastavení.

V levém panelu najdete tyto záložky:

 • Obsah
 • Vzhled
 • Pokročilé

OBSAH

Proto, abyste mohli obrázek upravovat, je potřeba jej nejdříve nahrát do WordPressu a poté vložit do Miowebu. Začněte tedy kliknutím na  Vybrat obrázek

Objeví se knihovna médii WP coby druhá záložka okna. Zde můžete obrázek kliknutím na něj vybrat a přidat, pokud jste jej již dříve do knihovny nahráli. Svůj výběr potvrďte modrým tlačítkem Vložit do příspěvku.

Pokud tomu tak není, musíte jej nejdříve nahrát a to tak, že kliknete na první záložku v horním menu okna Nahrávání souborů. Následuje logický krok stisknutí tlačítka Vybrat soubory a poté vyberete obrázek ze svého PC. Nebo obrázek ze složky v PC do tohoto okna přetáhnete.

DOPORUČENÍ

Veškeré soubory ukládejte s názvem bez diakritiky, neboť některé prohlížeče mají problém s načtením souborů s diakritikou v názvu. Mioweb automaticky upraví velikost nadlimitních obrázků ve formátu .jpg a .png na maximální datovou velikost 1 MB a šíři 2 000 px. Pokud vám stačí menší obrázek, je vhodné jeho velikost upravit ještě před vložením na web, čímž optimalizujete svůj web a podporujete jeho rychlejší načítání.

Po vybrání se vám obrázek nahraje do knihovny, označí se automaticky jako vybraný a zobrazí se vám detaily o obrázku a možnosti nastavení.

Doplňte alternativní text dle toho, k čemu se obrázek vztahuje. Pokud se jedná o hlavní obrázek na stránce, můžete požít stejný název. Pokud patří jen k určité části stránky, alternativní text tomu přizpůsobte. Optimalizujete tím své stránky pro vyhledávače.

Dále je potřeba dát pozor na nastavení v dolní části, konkrétně velikost obrázku, aby se obrázek vkládal do Miowebu ve velikosti, kterou chcete.

V dalším nastavení je následně možné obrázek zmenšit, avšak zvětšit už ne. Po vložení obrázku se vracíte zpět na stránku, kde můžete obrázek dále editovat.

Obrázku můžete nastavit, v jakém poměru stran se má zobrazit (viz. obrázek níže).

Obrázku lze také nastavit různé akce po kliku na obrázek.

Najdete zde na výběr 5 možností:

 • Žádná - Po kliknutí se nic nestane.
 • Otevřít velký obrázek - Po zaškrtnutí se pod výběrem objeví tlačítko pro přidání obrázku, které se zobrazí v pop-upu po kliknutí.
 • Otevřít odkaz - Po kliknutí bude návštěvník přesměrován na danou URL, v témže nebo novém okně.
 • Vyskakovací zpráva - Po kliknutí na obrázek vyskočí v okně prohlížeče zpráva s vaším textem.
 • Vlastní pop-up - Po kliknutí na obrázek se zobrazí váš pop-up

VZHLED

Na této záložce můžete obrázku přiřadit efekt. To znamená akci, která se s ním stane po té, kdy na obrázek uživatel najede myší. 

 • Obrázek může zůstat stejný = Žádný efekt, 
 • Obrázek se přiblíží =  Zoom
 • Obrázek se celý zvětší = Zvětšení
 • Obrázek se podbarví barvou, kterou vyberete z nabídky, která se objeví po výběru možnosti Podbarvení s ikonkou.

Na záložce vzhled přiřadíte obrázkům také různé rámečky. Ty se objeví po kliknutí na ikonku Rámeček obrázku.

POKROČILÉ

Pokročilé nastavení je u všech elementů stejné. Můžete se tedy řídit tímto  návodem pro pokročilé nastavení.

Pomohla vám tato nápověda? Děkujeme za vaše hodnocení :-) Ouuu, stala se nějaká chyba při odesílání hodnocení. Zkuste nás prosím ohodnotit později.