Jak hromadně smazat SPAM v komentářích 3.0

Jak se efektivně bránit pro SPAMU, který se snaží nejrůznější roboti na internetu za každou cenu vkládat do komentářů vašich blogových článků, popisujeme v tomto návodu.

Jak ale postupovat v případě, že včera bylo pozdě a dnes už prostě nějaké ty SPAM komentáře na svém webu máte? Řešení spočívá v pluginu WPCommentCleaner, který si můžete do svého webu nainstalovat a s jeho pomocí nevyžádané komentáře hromadně mazat.

Jak plugin nainstalovat? Návod najdete v nápovědě na této stránce.

Pozor: Při mazání komentářů buďte opatrní, abyste si nesmazali relevantní komentáře, které na webu jistě chcete. Operace smazání komentářů je nevratná. Pokud si nejste jisti, můžete si svůj web nejprve zálohovat podle tohoto návodu.

Použití pluginu je snadné

  • Po instalaci pluginu najdete na úrovni WordPressu (přepnete se tam kliknutím na ikonu "W" vpravo nahoře) v levém menu novou položku CommentCleaner.
  • Kliknutím zobrazíte jednoduchou tabulku, která uvádí celkový počet neschválených komentářů (Un-Approved Comments), komentářů označených jako SPAM (SPAM Comments) a schválených komentářů (Approved Comments).
  • Pro hromadné smazání konkrétního typu komentářů stačí kliknout na tlačítko DELETE.

Tip: Spamové komentáře většinou budou rovnou označeny jako SPAM, nebo nebudou schválené. Můžete pak dohledat relevantní komentáře, ty v případě potřeby schválit a zbývající SPAM definitivně zneškodnit.

Pomohla vám tato nápověda? Děkujeme za vaše hodnocení :-) Ouuu, stala se nějaká chyba při odesílání hodnocení. Zkuste nás prosím ohodnotit později.