Zmizela mi stránka na webu

Při editaci se může stát, že na svém webu hledáte nějakou konkrétní stránku, ale nedaří se vám ji najít. V tomto návodu nastíníme nejčastější důvody, kde se stránka může nacházet a co se mohlo stát.

1) Smazaná položka v menu

Je možné, že stránku hned nemůžete najít, protože byla omylem smazaná z menu. V tomto případě stránka na webu nadále zůstává a je ji možné dohledat v přehledu stránek. Přehled stránek najdete v administraci Miowebu v levém horním rohu. Stačí zde kliknout na název aktuální stránky, na které se nacházíte, a rozbalí se Vám přehled všech stránek. Položku menu je možné kdykoli obnovit tak, že přejdete do editace menu a vytvoříte v něm novou položku.

2) Změna šablony webu

Pokud změníte šablonu webu přes Nastavení> WEB - VZHLED/šablona webu, přepíšou se stránky, které byly vytvořené v rámci původní šablony a není je možné v administraci zpětně dohledat. V tomto případě je možné obnovit web ze zálohy, kterou každý den vytváříme pro všechny weby na našem hostingu. Tato obnova stojí 500 Kč + DPH. Před změnou šablony webu doporučujeme nejprve duplikovat vytvořené stránky, které chcete zachovat. Díky tomu Vám na webu zůstanou i po změně šablony webu.

3) Omylem smazaná stránka

Jestliže si stránku omylem smažete, najdete ji v koši. Nachází se v administraci WordPressu, kde v levém menu kliknete na položku Stránky>Přehled stránek. Nad přehledem stránek najdete ikonu koše. jakmile přejdete do koše, můžete smazanou stránku obnovit. Pokud žádná stránka na webu smazaná není, ikonu koše v přehledu stránek neuvidíte.

4) Přesun hlavní strany blogu

Pokud máte hlavní stranu blogu nastavenou jako domovskou stránku a potom ji přes nastavení Nastavení BLOG - NASTAVENÍ- Základní nastavení/Zobrazit blog na stránce... přesunete na jinou stránku webu, stanou se dvě věci:

1) Mioweb na úvodní stranu dosadí náhodnou stránku webu.

2) Překryje se (ale nesmaže) původního obsah na stránce, na kterou byl blog umístěný.

Řešením je najít v přehledu stránek (viz bod 1) stránku, kterou si přejete mít na úvodní straně webu, a nastavit ji jako domovskou. Před přesunem Blogu si také zálohujte texty ze stránky, kam chcete Blog přesunout, případně stránku nejprve zduplikujte (viz bod 2), a potom na ni teprve přesuňte Blog. Ze zduplikované stránky můžete překopírovat bloky. na stránku blogu.

Pomohla vám tato nápověda? Děkujeme za vaše hodnocení :-) Ouuu, stala se nějaká chyba při odesílání hodnocení. Zkuste nás prosím ohodnotit později.