Základní nastavení FAPI pro eshop

Aby e-shop mohl správně vystavovat faktury, je potřeba ve FAPI nastavit vaše fakturační údaje a další informace.

Přihlašte se do svého účtu FAPI na této adrese: web.fapi.cz.

Následně přejděte na kartu NASTAVENÍ. Otevře se vám nabídka několika nastavení. Projděte si každou položku a nastavte odpovídající informace. Podrobnější instrukce najdete v této nápovědě:  Základní nastavení FAPI.

Následně přejděte do karty PRODEJ. Zde se v první položce "Prodejní formuláře" podívejte, zda už se vygeneroval prodejní eshopový formulář. Generuje se automaticky po základním nastavení údajů ve FAPI v kartě NASTAVENÍ a po základním nastavení v eshopu na webu, viz tato nápověda:  Základní nastavení eshopu.

Pokud formulář nevidíte, vraťte se do Základního nastavení e-shopu a nastavení uložte. Jakmile ve FAPI uvidíte vygenerovaný formulář pro e-shop, přejděte do editace formuláře přes tlačítko UPRAVIT.

Projděte si každý krok formuláře a nastavte ho podle této nápovědy:  Prodejní formulář. Před tím ještě upozorníme na specifika eshopového formuláře.

Krok 1 Základní nastavení - vše je automaticky předvyplněno, můžete přejít dále.

Krok 2 Položky a ceny- zde také není potřeba nic nastavovat, protože produkty se budou do formuláře doplňovat automaticky podle toho, jak je budete vytvářet v eshopu na webu.

Upozornění: Pro e-shop aktuálně nejsou možná tato nastavení: Opakované platby, strhávání plateb z karty a upselly.

Krok 5 Děkovací stránka - v eshopu je defaultně předpřipravena děkovací stránka i chybová stránka. Toto nastavení tedy také můžete přeskočit.

Krok 6 Vzhled - Nastavení vzhledu v tomto kroku se do Eshopu nepropisuje, protože vzhled košíku a zobrazované informace jsou přednastaveny. V tomto kroku pouze věnujte pozornost nastavení informací ohledně Ochrany osobních údajů, viz nápověda: GDPR ve FAPI.