Seznámení s vizuálním editorem

V Miowebu vytváříte jednotlivé stránky pomocí editoru, který vám nabízí spoustu možností, jak vzhled webové stránky upravit. Volíte si barvy, různá rozložení stránky, vkládání textů, různá písma, obrázky, videa, tlačítka, formuláře, sociální tlačítka a mnoho dalšího.

Textová nápověda

V tuto chvíli se zaměříme na horní lištu a boční ovládací panel editoru. Vpravo nahoře můžete nahlásit chybu, zobrazit si web na různých zařízeních (PC, tablet, mobil), otevřít nápovědu, přepnout se do administrace WordPressu, šipku, která vrátí akci zpět, a tlačítko ULOŽIT, kterým uložíte provedené změny na stránce.

Horní ovládací lišta

Horní ovládací lišta vám nabízí možnosti pro přidávání a nastavení, a dále možnost zvanou Web.

Web

Když kliknete na tuto možnost, rozbalí se vám další nabídka (odpovídá úrovni Miowebu, kterou jste si koupili). V každém případě zde ale najdete Web a Blog. Přes ně se dostanete do stejnojmenných částí vašeho webu. Pokud máte aktivované členské sekce a v této nabídce jednu z nich vyberete, dostanete se do ní. Takhle to platí i pro e-shop, máte-li ho k dispozici = zakoupený. Kliknete na název a snadno se dostanete do jeho administrace (nemusíte ho nikde dohledávat).

Ikonka znaménka +

Chcete přidat novou stránku? Nový článek na blogu nebo nový produkt (platí pro variantu Miowebu s e-shopem)? Tak toto všechno uděláte takhle jednoduše tady. Vidíte? My jsme vám říkali, že to bude hračka.

Nastavení (ozubené kolečko)

Kliknete-li na ikonu ozubeného kolečka, otevřete nabídku, kde upravíte web, blog, kampaně, členské sekce, e-shop a nastavíte uživatele, popř. přejdete do WordPressu nebo do členské sekce Miowebu. Upozorňujeme, že v tomto panelu uvidíte jen ty varianty, které máte aktivní.

WEB

V této nabídce najdete další varianty, se kterými můžete pracovat. Jsou to Nastavení, Vzhled a Propojení aplikací.

Když rozkliknete Nastavení, můžete upravit základní nastavení, SEO, kódy, licence affiliate, e-mail, cookie info, ochranu osobních údajů, sociální sítě a pop-upy (vyskakovací okna) webu. 
Pod záložkou Vzhled upravujete pozadí a formátování, hlavičku, patičku a tlačítka webu, vlastní fonty, wordpressový login, šablonu webu, anebo dáte web exportovat/importovat.
Propojení aplikací slouží k tomu, abyste nastavili propojení e-mail marketingového nástroje a webu, propojení s nástrojem pro fakturaci a s Google mapami. 

BLOG

Stejně jako v sekci Web i část Blog dovoluje různá nastavení, abyste si to doladili podle svého a abyste celý svůj web do jisté míry profesionalizovali. Tak pojďme na to.

V části Nastavení upravíte základní nastavení, sidebary, vlastní kódy, pop-upy blogu (vyskakovací okna), seo blogu a facebook atributy.

Když kliknete na Vzhled, upravíte samozřejmě vzhled blogu, jeho hlavičku a patičku.

Seznamu článků je tu od toho, aby vás přepnul do seznamu uložených článků.

A možnost Sidebary a widgety vás přesměruje do WordPressu, kde oboje jmenované vyberete a nastavíte.

Více k blogu na Miowebu? Žádný problém, čtěte zde.

KAMPANĚ

Veškerou správu vašich kampaní, tj. úpravu již vytvořených, nebo vytváření úplně nových, budete dělat přes tuto možnost.

Kampaně nejsou nic složitého, a pokud se do nich chcete pustit, vše najdete zde.

ČLENSKÁ SEKCE

Po kliknutí na možnost Členská sekce budete přesměrováni na panel, kde můžete vytvořit novou členskou sekci nebo upravovat nastavení a vzhled těch, které už máte.

Veškeré informace ohledně členských sekcí najdete zde.

ESHOP

V této části si projdeme nastavení e-shopu v Miowebu.

V Nastavení upravujete základní nastavení, vlastní kódy, pop-upy e-shopu (vyskakovací okna) a srovnávače cen.

Aby se e-shop líbil vám a vašim zákazníkům především, můžete libovolně upravovat jeho vzhled, hlavičku i patičku. A to přes možnost Vzhled.

Když kliknete na Seznam produktů, přesměrujeme vás do WordPressu na seznam vámi vytvořených produktů.

Kliknutím na Objednávky můžete ve WordPressu procházet objednávky.

Spravovat Kategorie je jednoduché, stačí kliknout.

Nabízíme vám také to, že můžete upravovat způsoby doručení. Klikněte na stejnojmennou možnost a editujte.

Dále je zde možnost vytvářet Slevové kódy, které následně mohou zákazníci využít ve svojí objednávce.

E-shop toho umí opravdu hodně. Věnujte mu proto pozornost. Všechno, co byste měli vědět, najdete zde.

Uživatel

Ikonkou monitoru si můžete upravit zobrazení webu. Můžete si zkontrolovat, jak vypadají stránky na počítači, na tabletu a na telefonu.
Když kliknete na ikonku oka, zobrazí se vám webové stránky v náhledu bez možnosti administrace.
Ikonkou otazníku se dostanete na stránky zákaznické podpory.
Kliknete-li na vaši fotku, přenesete se do zákaznického prostředí Miowebu. 
Kliknete-li na W , přenesete se do administrace WordPressu (na nástěnku). 
Ikonkou šipky můžete zobrazit historii uložení stránky. Pokud se Vám něco nepovedlo, můžete stránky obnovit do původní verze.
Tlačítkem Uložit můžete uložit změny, které jste na webu provedli. Pokud se v pravém horním rohu nezobrazuje červený trojúhelník, všechny změny jsou uložené.

Z WordPressu se zpátky do administrace Miowebu přepnete přes ikonu domečku, u které je název našeho webu, vlevo nahoře. Buď kliknete přímo na název svého webu, nebo přes volbu Zobrazit web.
Stránka

Toto nastavení se týká vždy té stránky, na které se právě nacházíte.

V prvním řádku záložky najdete ikony, resp. možnosti:

Duplikovat stránku – Vytvoříte stránku, která má totožné nastavení, vzhled a obsah jako stránka, jíž jste dali kopírovat. Více se dočtete zde.

Exportovat stránku – Pro případ, kdy potřebujete stáhnout obsah stránky do ZIP souboru a následně importovat na jiný web na Miowebu. O celém postupu se dozvíte více zde.

Nastavit jako domovskou – Tato funkce nastaví danou stránku na základní URL vašeho webu. Ta se tedy zobrazí po zadání  www.muj-web.cz a už nebude nést název za lomítkem, např. www.muj-web.cz/moje-stranka/.

Smazat stránku – Potřebujete stránku smazat? Uděláte to přes tuto možnost. Systém ji vhodí do koše ve WordPressu, odkud ji můžete v případě potřeby obnovit. Podrobnější informace jsou zde.

Nastavení stránky

Základní nastavení – V této části nastavujete opravdový základ: název a URL stránky, nadřazenou stránku a její pořadí.

SEO stránky – Zde můžete upravit veškeré nastavení, která se týkají SEO webu. Více informací o SEO najdete zde.

Facebook atributy  – Při sdílení stránky na Facebook je dobré nastavit stránce popis a obrázek, který se bude zobrazovat. Více informací najdete zde.

Vlastní kódy – Tahle část je trochu pro fajnšmekry, protože se tu nastavují vlastní kódy. Konverzní kód, vlastní kód pro hlavičku či patičku, vlastní CSS styly. Pokud potřebujete další rady, najdete je zde.

Přesměrovat stránku – Nastavte stránku, na kterou bude tato stránka automaticky přesměrována. Máte zde možnost i dalších nastavení, která využijete například v kampaních, ale o tom už více zde.

A/B testování – Tady nastavujete náhodné zobrazování variant stránek, abyste zjišťovali konverze. Další informace najdete zde.

Pop-upy – To jsou vyskakovací okna a nastavit je můžete právě tady. Podrobnější informace pak najdete zde.

Členská stránka – Tohle nastavení je dostupné pouze ve verzích, které obsahují členské sekce. Více informací najdete zde.

Vzhled stránky

Pozadí a formátování – U každé konkrétní stránky můžete nastavit pozadí a písmo, pokud zde nechcete mít globální nastavení.

Hlavička stránky – Vybíráte, zda na stránce bude globální hlavička, nebo vlastní, případně zda má být stránka bez hlavičky.

Patička stránky – Stejně jako u hlavičky i zde můžete vybrat buď globální patičku, vlastní či žádnou.

Šablona stránky – Chcete změnit šablonu konkrétní stránky? Směle do toho. Upozorňujeme, že při změně šablona stránky se přepíše její kompletní obsah a bude ho třeba vytvořit znovu.

Vzhled stránky můžete nastavovat různě a nyní jsme určitě nepopsali všechno. Od toho je tu další podrobný popis, k jehož čtení vás zveme zde.

Tvorba obsahu stránky

Tvořit obsah na Miowebu, to je prostě paráda. Však jsme se s tím něco napiplali, aby to bylo opravdu jednoduché a co nejvíce intuitivní. Výsledek je ten, že jednotlivé stránky webu tvoříte tak, že vkládáte řádky (bloky). U nich si navíc vybíráte z již připravených řádků obsahujících různé elementy, anebo si pod záložkou Prázdné vložíte pouze řádek s potřebným rozložením sloupců. Jednotlivé prvky si tam pak dáváte sami, podle své libosti a potřeb. A vytváříte si tak svůj vlastní, konkrétní obsah.


Přidání nového bloku

Z levého panelu vyberte blok, který chcete přidat na stránku. Kliknutím na něj a tažením myši ho pohotově umístíte do stránky. Nový blok vám půjde umístit vždy na ta místa, kde se zobrazuje znaménko plus. Až najedete na místo, kam chcete blok přidat, počkejte, dokud se nerozsvítí modře, a zde tlačítko myši pusťte. Výborně! Blok máte vložený a můžete pokračovat.

Jakmile blok vložíte a najedete na něj myší, zobrazí se vám ikony pro další práci.

Úprava bloku

Vložený blok můžete dále editovat v nabídce, která se vám objeví v levé horní části bloku.

Tužka je určená pro editaci bloku, kde volíte pozadí bloku, a v pokročilém nastavení pak odsazení bloku, obsahu v bloku či ohraničení. Také zde můžete nastavit viditelnost na mobilních zařízeních.

Slouží pro přesunutí na jiné místo, a sice přidržením a tažením.

Touto ikonou vytvoříte kopii bloku na téže stránce, tzn. že zkopírovaný blok bude zcela totožný, a to vzhledem, obsahem a veškerým nastavením.

Slouží pro kopírování bloku do schránky a díky tomu pak můžete vybraný blok kopírovat na jinou stránku webu.

Slouží pro změnu rozložení bloku. Pokud je blok rozdělen na 2 sloupce a vy chcete změnit rozložení na 3 sloupce, můžete toho docílit pomocí této ikonky.

Použijete pro smazání bloku. Ten bude natrvalo odstraněn bez možnosti jeho obnovení.

Podívejte se podrobněji na práci s bloky.

Přidání nového elementu

V levém panelu vyberte element, který chcete umístit do řádku. Postupujte úplně stejně, jako byste chtěli umístit řádek, viz nápověda výše.

Nápovědu k jednotlivým elementům najdete zde.

Jakmile máte element vložený, můžete s ním pracovat. Pokud na něj najedete myší, opět se, stejně jako u řádku (tentokrát vpravo nahoře), zobrazí ovládací ikony.

Slouží pro přesun elementu na jiné místo, a sice přidržením a tažením.

Tužka je určena pro editaci elementu, tzn. že se dostanete se do stejného prostředí jako při vytváření elementu.

Díky této ikoně element zkopírujete, a přitom zůstanou zachována všechna nastavení.

Element bude natrvalo odstraněn bez možnosti jeho obnovení.

Podívejte se blíže na práci s elementy.

cw 3.0