Kategorie/Rubriky na blogu 2.0

Kategorie, resp. rubriky nám slouží k tomu, abychom články mohli třídit podle témat. Návštěvník našeho webu tak má možnost zvolit si téma, které ho zajímá a zobrazit si články, vztahující se k tomuto tématu.

Ukážeme si, jak kategorie vytvořit.

V horní liště vybereme blog>kategorie, čímž se přepneme do administrace WordPressu

Rubriky tedy můžeme administrovat i přímo přes wordpress pomocí volby z menu Příspěvky>Rubriky.

Najdeme zde vytvořenou jednu rubriku Uncategorized, která je výchozí rubrikou a nelze ji smazat. Můžeme ji ovšem upravit, pokud na ni najdeme myší a zvolíme upravit - zde lze změnit název rubriky a url.

Pokud se v budoucnu rozhodneme, že chceme mít jako výchozí rubriku jinou, můžeme výchozí rubriku změnit přes volbu v menu Nastavení/Publikování a zde zvolíme, která rubrika má být tou výchozí.

Pokud chceme vytvořit novou rubriku zvolíme v menu Příspěvky>Rubriky. Zde vyplníme název rubriky, url a případně můžeme vybrat nadřazenou rubriku, čímž se nově vytvořená rubrika zařadí jako podrubrika. Potvrdíme tlačítkem Vytvořit novou rubriku.

Vytvořená rubrika se nám ihned objeví v pravé části, kde ji můžeme upravit stejně, jako jsme upravovali hlavní rubriku. Pouze je zde navíc možnost Smazat.

Upravit -  můžeme změnit název, url a podřazenost stránky

Rychlé úpravy - lze změnit název a url

Smazat - danou rubriku smažeme. Pokud v ní máme uloženy nějaké články, přesunou se tyto do výchozí rubriky.

Vpravo pak vidíme počet příspěvků/článků v dané rubrice.

Pomohla vám tato nápověda? Děkujeme za vaše hodnocení :-) Ouuu, stala se nějaká chyba při odesílání hodnocení. Zkuste nás prosím ohodnotit později.