Element Video 2.0

Element Video slouží k přidání nějakého videa z kanálů Youtube nebo Vimeo. V tomto návodu se dozvíte, jak na to.

Element přidáme přes tlačítko Přidat element>záložka Základní>ikona Video.

Po kliknutí se dostáváme do editace elementu, kde máme dvě záložky:

  • VIDEO
  • POP-UP VIDEO

VIDEO

Na záložce video najdeme pole pro vložení URL videa. Stačí tedy jít na stránku s videem a kopírovat URL videa z adresního řádku a poté ji vložit do tohoto pole.

Níže můžeme rozkliknout Pokročilé natavení, kde můžeme nastavit maximlání šířku videa. Tu nastavujeme, pokud chceme omezit velikost videa, tedy pokud jej chceme menší, než je standardní velikost či šíře elementu.

V sekci nastavení videa můžeme nastavit automatické přehrávání videa a zobrazení horní lišty s názvem videa. U videí youtube pak máme možnost skrýt ovládací panel u videí a zvolit, zda se mají na konci videa zobrazovat související videa.

Pole pro vlastní kód videa slouží pro vkládání videí, které nepocházejí z Youtube nebo Vimeo. Taktéž se dá použít například pokud máme video napojené na nějaký sledovací systém, který generuje vlastní kód pro video.

Posledním bodem je volba umístění videa v elemetnu - vlevo, na střed či vpravo.

POP-UP VIDEO

Pomocí této záložky můžeme nastavit, že se video otevře ve vyskakovacím okně. Můžeme nastavit otevírání okna pomocí obrázku nebo tlačítka.

Obrázek

Obrázek zadáme volbou Nahrát obrázek. Pod obrázkem pak z rozbalovací lišty vybereme styl tlačítka "Play", nastavíme barvu a velikost.

Tlačítko

Pokud chceme video v pop-upu otevřít pomocí tlačtka, zaklikneme tuto volbu a nastavíme vzhled tlačítka stejným způsobem jako u elementu tlačítko.

Podmínkou zůstává, že pokud chceme zobrazit pop-up video, musíme nastavit minimálně URL adresu v první záložce.

Náhled

Pomohla vám tato nápověda? Děkujeme za vaše hodnocení :-) Ouuu, stala se nějaká chyba při odesílání hodnocení. Zkuste nás prosím ohodnotit později.