Element Textové pole

Jestliže chcete umístit do vaší stránky text, použijete nejčastěji element Textové pole. Chycením a umístěním na vybrané místo jej vložíte do stránky.

Kliknutím do prostoru elementu můžete editovat text, kliknutím na ikonu tužky se dostanete do jeho nastavení.

V levém panelu najdete záložky:

  • Vzhled
  • Pokročilé

Vzhled

U tohoto elementu můžete nastavit font textu. V momentě, kdy kliknete na ozubené kolo se vám otevře nabídka s nastavením fontu. Najdete zde možnost vybrat typ fontu, určit jeho velikost a barvu a nastavit velikost řádkování. 

Primárně doporučujeme ponechávat globální nastavení, které máte nastaveno pro celý web.

Kromě základního vzhledu textu si níže můžete vybrat z dalších vzhledů textu, například s pozadím.

Jestliže v elementu budete používat odrážky, jako poslední si navolte styl odrážek, pokud chcete využít jiné, než globáně nastavené.

Zalamování textu - pevná mezera

Mioweb má mezi svými základními funkcemi nastavené automatické zalamování textu u běžných znaků (a, i, o, u, ...). Nemusíte tedy zalamování nijak zvlášť řešit. Pokud byste však potřebovali vložit pevnou mezeru (tedy zalomit text jinak) na jiné, než běžné místo, pak využijte speciálního znaku pevná mezera. 

Krok 1

V elementu textové pole rozbalte nabídku dalších možností.

Krok 2

Vyberte volbu Speciální znaky.

Krok 3

Zvolte první prázdné okénko s popisem no-break space. Mezera se vloží na místo, kde jste nechali předtím ,,blikat" kurzor.

Pokročilé

Pokročilé nastavení je u všech elementů stejné. Můžete se tedy řídit tímto návodem pro pokročilé nastavení.

Pomohla vám tato nápověda? Děkujeme za vaše hodnocení :-) Ouuu, stala se nějaká chyba při odesílání hodnocení. Zkuste nás prosím ohodnotit později.