Element Video

Element Video slouží k přidání nějakého videa z kanálů Youtube nebo Vimeo. V tomto návodu se dozvíte, jak na to.

Jestliže chcete umístit do vaší stránky video, použijte element Video. Chycením a umístěním na vybrané místo jej vložíte do stránky.

Kliknutím do prostoru elementu nebo na ikonu tužky se dostanete do jeho nastavení.

V levém panelu najdete tyto záložky:

  • Video
  • Pop-up
  • Pokročilé

VIDEO

Na záložce video najdete pole pro vložení URL videa. Stačí tedy jít na stránku s videem a kopírovat URL videa z adresního řádku a poté ji vložit do tohoto pole. Také zde zvolíte, pokud chcete video přehrát automaticky, zobrazit název videa, skrýt ovládání videa, zobrazit související videa nebo variantu, kdy na video nelze kliknout - používá se např. při webinářích.

Pokud vidíte vedle možnosti OFF, varianta je vypnutá. Chcete-li ji aktivovat, klikněte na OFF, čímž se přepne poloha na ON. Podle nastavení videa na obrázku níže se vám video přehraje automaticky a bude zobrazen název videa.

POP-UP

Pomocí této záložky můžete nastavit, že se video otevře ve vyskakovacím okně. Můžete nastavit otevírání okna pomocí obrázku nebo tlačítka.

Obrázek

Obrázek zadáte volbou Vybrat obrázek. Pod obrázkem pak kliknutím na ikonku vyberte styl tlačítka Play, nastavte barvu a velikost.

Tlačítko

Pokud chcete video v pop-upu otevřít pomocí tlačítka, vyberte z roletky možnost Tlačítko a nastavte vzhled tlačítka stejným způsobem jako u elementu tlačítko.

Podmínkou zůstává, že pokud chcete zobrazit pop-up video, musíte nastavit minimálně URL adresu v první záložce.

POKROČILÉ

Pokročilé nastavení je u všech elementů stejné. Můžete se tedy řídit tímto návodem pro pokročilé nastavení.

Pomohla vám tato nápověda? Děkujeme za vaše hodnocení :-) Ouuu, stala se nějaká chyba při odesílání hodnocení. Zkuste nás prosím ohodnotit později.