Kategorie/Rubriky na blogu 3.0

Kategorie, resp. rubriky slouží k tomu, abychom články mohli třídit podle témat. Návštěvník vašeho webu tak má možnost zvolit si téma, které ho zajímá a zobrazit si články vztahující se k tomuto tématu.

V tomto návodu zjistíte, jak je vytvořit.

V administraci vašeho webu v horním menu přejděte do Wordpressu.

Ve Worpressu najdete záložku Příspěvky, kde vyberete možnost Rubriky.

Najdete zde vytvořenou jednu rubriku Uncategorized, která je výchozí rubrikou a nelze ji smazat. Můžete ji ovšem upravit, pokud na ni najdete myší a zvolíte Upravit - zde lze změnit název rubriky a url.

Pokud se v budoucnu rozhodnete, že chcete mít jako výchozí rubriku jinou, můžete výchozí rubriku změnit přes volbu v menu Nastavení/Publikování a zde zvolíte, která rubrika má být tou výchozí.

Pokud chcete vytvořit novou rubriku zvolíte v menu Příspěvky - Rubriky. Zde vyplníte název rubriky, url a případně můžete vybrat nadřazenou rubriku, čímž se nově vytvořená rubrika zařadí jako podrubrika. Akci potvrdíte tlačítkem Vytvořit novou rubriku.

Vytvořená rubrika se vám ihned objeví v pravé části, kde ji můžete upravit stejně, jako jste upravovali hlavní rubriku. Pouze je zde navíc možnost Smazat.

Upravit -  můžete změnit název, url a podřazenost stránky.

Rychlé úpravy - lze změnit název a url.

Smazat - danou rubriku smažete. Pokud v ní máte uloženy nějaké články, přesunou se tyto do výchozí rubriky.

Vpravo pak vidíte počet příspěvků/článků v dané rubrice.

Pomohla vám tato nápověda? Děkujeme za vaše hodnocení :-) Ouuu, stala se nějaká chyba při odesílání hodnocení. Zkuste nás prosím ohodnotit později.