Změna domény webu 3.0

Pokud časem změníte zaměření svého projektu nebo přijdete na to, že by se pro vaše stránky hodila jiná doména, je možné ji změnit.

V první řadě musí změna proběhnout u nás. Nejprve nás tedy kontaktujte a my spustíme změnu domény. Novou doménu můžete objednat buď přes nás nebo ji můžete mít již zakoupenou u jiného poskytovatele. Od toho se také odvíjí cena. V rámci tarifu máte jednu doménu zdarma, pokud přes nás budete mít zakoupené dvě domény, vystavíme vám fakturu za tu první a druhou objednáme opět zdarma.

Co znamená změna domény pro váš web?

  1. Pokud jste na webu nastavovali odkazy přes vkládání URL adresy (například v menu), po změně domény bude potřeba tyto odkazy opravit, aby směřovaly na novou doménu. V případě, že jste při nastavování odkazu vybírali název stránky z roletky, odkazy se upraví automaticky.
  2. POZOR: Pokud máte k webu zřízené emailové schránky, tak změnou domény dojde k jejich zániku. Ještě před provedením změny si tedy proveďte zálohu obsahu emailových schránek, pokud je to potřeba. E-maily můžete zálohovat do Outlooku: Propojení e-mailové schránky do Outlooku.

    Po změně domény budete moci vytvořit nové emailové schránky s názvem nové domény, ale nové schránky nebudou obsahovat předchozí komunikaci ani kontakty. Pokud někde používáte e-mail původní domény, nezapomeňte ho potom změnit.
  3. Se změnou domény souvisí také krátkodobý výpadek webu, který může trvat až 6 hodin v závislosti na rychlosti propojení nové domény s webem. Pokud objednáte doménu přes nás, veškeré nastavení a propojení zajistíme. Pokud máte doménu u jiného poskytovatele, bude potřeba, abyste po změně u domény přepsali DNS záznamy: Editace DNS záznamů.
  4. Po změně domény dojde ke smazání všech lajků, které máte na webu, protože lajky se vážou ke konkrétní URL adrese a po její změně se začnou počítat od nuly.