Změna domény webu 3.0

Pokud časem změníte zaměření svého projektu, nebo přijdete na to, že by se pro vaše stránky hodila jiná doména, je možné ji změnit.

Co znamená změna domény pro váš web?

  1. Pokud jste na webu nastavovali odkazy přes vkládání URL adresy (například v menu), po změně domény bude potřeba tyto odkazy opravit, aby směřovaly na novou doménu. V případě, že jste při nastavování odkazu vybírali název stránky z roletky, odkazy se upraví automaticky.
  2. POZOR: Pokud máte k webu zřízené emailové schránky, tak změnou domény dojde k jejich zániku. Ještě před provedením změny si tedy proveďte zálohu obsahu emailových schránek, pokud je to potřeba. E-maily můžete zálohovat do Outlooku: Propojení e-mailové schránky do Outlooku.

    Po změně domény budete moci vytvořit nové emailové schránky s názvem nové domény, ale nové schránky nebudou obsahovat předchozí komunikaci ani kontakty. Pokud někde používáte e-mail původní domény, nezapomeňte ho potom změnit.
  3. Se změnou domény souvisí také krátkodobý výpadek webu, který může trvat až 6 hodin v závislosti na rychlosti propojení nové domény s webem. Pokud objednáte doménu přes nás, veškeré nastavení a propojení zajistíme. Pokud máte doménu u jiného poskytovatele, bude potřeba, abyste po změně u domény přepsali DNS záznamy: Editace DNS záznamů.
  4. Po změně domény dojde ke smazání všech lajků, které máte na webu, protože lajky se vážou ke konkrétní URL adrese a po její změně se začnou počítat od nuly.

Jak změnit doménu webu a kolik to stojí?

Pokud si opravdu přejete změnit doménu webu, přejděte na stránku CHCI ZMĚNIT DOMÉNU, kde najdete všechny potřebné informace a ceník domén.

Pomohla vám tato nápověda? Děkujeme za vaše hodnocení :-) Ouuu, stala se nějaká chyba při odesílání hodnocení. Zkuste nás prosím ohodnotit později.