Jak aktualizovat web

Svět se neustále vyvíjí a ten online obzvlášť rychle. Aby vám na webu vše fungovalo správně a web byl zabezpečený proti napadení, je potřeba udržovat všechny jeho části vždy v nejnovějších verzích. Pokud budete aktualizovat pouze jednu jeho část, dříve nebo později se něco porouchá. Tomu předejdete právě pravidelnými aktualizacemi.

Aktualizace pluginů

V administraci vašeho webu klikněte na  symbol W v pravém horním rohu obrazovky, následně v levém menu klikněte na  Nástěnka > Aktualizace sjeďte na stránce níže na pluginy -> zaškrtněte všechny zobrazené pluginy a klikněte na AKTUALIZOVAT PLUGINY.

Aktualizace Miowebu

Mioweb je další důležitou součástí. Aktualizace přináší nejen nové funkce, ale i případné opravy chyb a přizpůsobení externím systémům - například aby se web správně zobrazoval ve všech internetových prohlížečích.

Hosting u Miowebu

Pokud máte hosting u Miowebu, pak tyto aktualizace nemusíte řešit. Provádíme je za vás automaticky vždy, když novou verzi vydáme.

Vlastní hosting u jiného poskytovatele - aktualizace šablony

Jak zjistím, kde mám hosting?

Pokud si nejste jisti tím, jak poznat, kde hostujete vaše weby, podívejte se do této nápovědy: Jak zjistím kde mám hosting

V administraci vašeho webu klikněte na  symbol W v pravém horním rohu obrazovky, následně v levém menu klikněte na Nástěnka -> Aktualizace -> Sjeďte na stránce níže na šablony -> vyberte šablonu Mioweb 3.0 a klikněte na AKTUALIZOVAT ŠABLONY

Pokud jste si jistí, že nemáte aktualizovanou šablonu a aktualizaci Vám web nenabízí, zkontrolujte, zda máte uhrazen balíček Podpora a aktualizace. Balíček si můžete zakoupit v zákaznické sekci Miowebu v záložce "Moje licence" ( odkaz zde).

V případě, že nemáte šablonu aktuální a WordPress přesto aktualizaci nenabízí (i když máte balíček "Podpora a aktualizace" zaplacený), bude třeba šablonu aktualizovat manuálně přes FTP. V zákaznické sekci v záložce Moje licence je třeba si stáhnout aktuální šablonu. Šablona se stáhne v souboru ZIP. Tento soubor je třeba rozbalit. Následně se připojte na FTP do složky www/wp-content/themes. Do této složky přetáhněte obsah, který jste získali rozbalením šablony ze souboru ZIP. Nyní stačí potvrdit, že chcete soubory přepsat. 

Pokud nechcete soubory přepisovat, je možné rozbalenou složku přejmenovat a nahrát ji do tohoto umístění. Po nahrání se aktuální šablona začne zobrazovat ve WordPressu > Vzhled > Šablony. Pravděpodobně se stane to, že zde budete mít 2 šablony se stejným jménem. Je třeba aktivovat tu s vyšší verzí (verzi zjistíte po kliknutí na tlačítko "Podrobnosti" u šablony).

Aktualizace WordPressu

Jako poslední krok proveďte aktualizaci Wordpressu

V administraci vašeho webu klikněte na symbol W v pravém horním rohu obrazovky, následně v levém menu klikněte na Nástěnka -> aktualizace a stiskněte tlačítko AKTUALIZOVAT.

Pomohla vám tato nápověda? Děkujeme za vaše hodnocení :-) Ouuu, stala se nějaká chyba při odesílání hodnocení. Zkuste nás prosím ohodnotit později.