Registrace do členské sekce přes FAPI formulář

Máte několik možností, jak registrovat členy do členské sekce a jednou z nich, vázanou na úhradu faktury, je registrace přes FAPI formulář.

Tuto možnost využijete v případě, že prodáváte produkt, ke kterému se váže členská sekce a prodáváte jej přes FAPI formulář umístěný na Miowebu. Celý systém můžete velmi dobře zautomatizovat tak, aby se po úhradě faktury automaticky vygenerovaly přístupové údaje do členské sekce.

Zde si ukážeme, jak vše nastavit, aby automatický systém fungoval.

V horní liště klikněte na "Nastavení" (ikona se třemi pruhy) a poté vyberte "Členské sekce". V následující nabídce si najdeme členskou sekci, kterou chceme použít a u ní přejdeme do "Nastavení".

Přejdeme do třetí záložky "Notifikace". Nyní vidíte, že každá členská sekce a každá členská úroveň má svou notifikační URL adresu.

Tyto notifikace a celý systém, který si ukážeme, fungují tak, že v momentě, kdy klient zaplatí za přístup do čl. sekce, dojde k "zavolání" dané notifikace a ta řekne Miowebu, že má vytvořit přístup na daný e-mail a poslat přístupy.

Příklad:

Pokud tedy budu chtít vytvořit přístup do členské sekce s úrovní Pokročilí (viz. obrázek výše), zkopíruji si adresu na daném řádku.

Nyní přejdu do FAPI, kliknu na "Prodej", edituji nebo vytvořím prodejní formulář a přejdu ke kroku 4 - Akce. Zde zvolím událost "Zaplacení objednávky" a na základě této události budu chtít provést akci "spustit programový skript" a do pole níže vložím notifikaci z Miowebu.


Tímto nastavením dosáhnete toho, že po zaplacení objednávky bude klientovi automaticky vygenerován přístup do příslušné členské sekce/úrovně. Přihlašovací údaje a odkaz na přihlašovací stránku mu přijdou e-mailem.

Další možnosti notifikačních URL

Pokud máte úrovně tvořené tak, že každá je samostatná a např. úroveň 1 není součástí úrovně 2, a klient si zakoupí nejprve úroveň 1 a později úroveň 2, případně si zakoupí obě úrovně najednou, je nutné upravit notifikační URL. Pokud tedy chcete aby se uživatel po zaplacení přidal do členské úrovně 2 a zároveň aby mu zůstaly všechny členské úrovně, ve kterých již je, tak v URL použijte místo level=2 řetězec addlevel=2.

Tedy bude pak vypadat následovně http://mujweb.cz/?add_new_member=0&addlevel=2

Registrace do více členských úrovní najednou jedním skriptem

Máte-li více na sobě nezávislých členských úrovní a prodáváte je i jako celý balíček a tedy při zakoupení balíčku potřebujete poskytnout přístup k více úrovním, použijte skript v tomto formátu: http://mujweb.cz/?add_new_member=0&level=0-1-2-3 (jednotlivé úrovně oddělujte pomlčkou)

Časově omezené členství

Pokud potřebujete poskytnout členství na omezený počet dní, uděláte to jednoduše úpravou skriptu, a to tak, že na jeho konec přidáte &days=365, kde počet dní je proměnná, kterou si nastavíte dle svých potřeb.

Skript poté bude vypadat např. takto: http://mujweb.cz/?add_new_member=0&days=365

Registrace v konkrétní hodinu

Pokud v členské sekci používáte evergreen, tedy jednotlivé stránky/lekce se otevírají po určitém počtu dní od registrace a současně pokud posíláte klientům i mailing ke každé nové lekci např. v 8h ráno, potřebujete, aby každý měl lekci v 8h ráno dostupnou. Standardně registrace probíhá v čase, kdy je uhrazena objednávka.


Příklad:

fakturu uhradím v 17:30h a tedy přístupy se mi vygenerují v tuto hodinu. Pokud máte v evergreenu nastaveno u druhé lekce otevření po 1 dni, lekce bude přístupná v 17:30 druhý den. Ovšem pokud potřebujete, aby byla přístupná už v 8h ráno, je nutné upravit skript a tím zajistit, že registrace bude nastavena na 8:00 h. 

Upravte skript tak, že na jeho konec přidáte &time=8:00 (hodinu si nastavíte dle svých potřeb).

Skript tedy bude vypadat např. takto: https://mujweb.cz/?add_new_member=0&time=6:00

Další možnosti notifikačních URL najdete v Miowebu na místě, kde jste kopírovali notifikace.

Znění emailu

Text odesílaného emailu můžete upravit v Miowebu. Do Miowebu se vrátíte přes horní panel po kliknutí na domeček s názvem webu.

V Miowebu klikněte v horním menu na "Nastavení" (ikona se třemi pruhy) a poté v levém panelu zvolte "Členské sekce". Vyberte, kterou členskou sekci chcete upravovat a u ní přejděte do "Nastavení". Po otevření nastavení zvolte třetí podzáložku "E-maily v záložce "NASTAVENÍ"

Otevřete box "Email po nové registraci nebo po přidání do členské sekce" a zde si můžete upravit text e-mailu. Pro správné fungování e-mailu zachovejte v obsahu proměnnou %%login%%. Místo ní se poté generují přístupy a zasílají uživateli.

Vytvoření členů si poté můžeme zkontrolovat pokud se vrátíme do WordPressu a z levé menu vybereme "Uživatele" a "Přehled uživatelů. Následně klikneme na "Člen" a v tabulce níže uvidíte všechny vaše členy.

Zrušení členství

S pomocí speciální notifikační URL je nově možné členství zrušit. Zrušení členství neznamená, že by byl člen smazán ze seznamu členů. Člen v seznamu zůstane, jen se mu odebere přístup do příslušné členské sekce nebo úrovně.

  • Pro odebrání přístupu do celé členské sekce zadejte do URL notifikace parametr ?stop_membership=ID namísto původního ?add_new_member=0. „ID” je číselné označení členské sekce, tak jak ho máte v nastavení členské sekce. Celá notifikace pak může vypadat například takto: https://www.vasedomena.cz/?stop_membership=0
  • Pro odebrání přístupu do vybrané členské úrovně zadejte do URL notifikace parametry ?stop_membership=ID&level=ID. Místo „ID” doplňte ID své členské sekce a členské úrovně tak, jak je vidíte v nastavení členské sekce. Celá notifikace pak může vypadat například takto: https://www.vasedomena.cz/?stop_membership=0&level=2. V praxi se stane to, že se odebere přístup do členské úrovně ID 2 v členské sekci ID 0. Pokud jsou v členské sekci jiné členské úrovně, kam má uživatel přístup, tak do těchto úrovní bude přístup zachován.

POZOR: Skript neumí odebírat přístup do více členských sekcí / úrovní najednou. Pokud potřebujete na základě určité akce ve FAPI zrušit přístup do více členských sekcí / úrovní, je potřeba nastavit pro každou členskou sekci / úroveň samostatnou akci se samostatným skriptem. 

Pokud nastavíte skript tak, aby odebral přístup do členské úrovně ID=0 (tedy historicky první vytvořená členská úroveň), automaticky se zruší přístup do celé členské sekce a tím i všech úrovní.

Pomohla vám tato nápověda? Děkujeme za vaše hodnocení :-) Ouuu, stala se nějaká chyba při odesílání hodnocení. Zkuste nás prosím ohodnotit později.