Jak nastavit vzhled členské sekce

Stejně jako jsme nastavovali členskou sekci, můžeme nastavit i vzhled pro členskou sekci. Zde platí velmi podobná pravidla jako pro zbytek webu, ale vše co se zde nastaví platí pouze pro stránky, které jsou zařazeny v členské sekci.

V horní ovládací liště klikneme na nastavení (ikona tří pruhů) a následně z levého panelu vybereme "Členská sekce". Nyní si najdeme naší členskou sekcí a vybereme možnost " Vzhled".

Otevře se nám nabídka s třemi záložkami - Pozadí a formátování, hlavička a patička

POZADÍ A FORMÁTOVÁNÍ

Box "POZADÍ"

Jako první box v nastavení je nastavení pozadí. Zde si můžete nastavit podklad webu pro všechen váš obsah. Pokud chcete používat jednu barvu nastavte si barvu pozadí. Jestliže jste se rozhodli pro obrázek, můžete přidat obrázek, avšak v tomto případě dojde k tomu, že obrázek překryje barvu pozadí.

Dále si můžete pozadí přizpůsobit pomocí dalších možností nastavení viz. obrázek níže.

Box "FORMÁTOVÁNÍ TEXTŮ"

V tomto boxu si můžete nastavit výchozí styly pro texty. Abyste dodržovali jednotný vzhled, můžete si v tomto nastavení zvolit font pro nadpisy a texty.

Jestliže si zvolíte pro text například barvu fontu bílou, v nastavení "Barva inverzních textů" si můžete navolit, jaká barva se má používat v momentě, kdy pozadí bude bílé. Aby text nezanikl, použije se inverzní barva.

Dále si můžete zvolit barvu odkazů a barvu odkazu po najetí myši.

Box "FORMÁTOVÁNÍ TEXTŮ V TEXTOVÉM ELEMENTU"

Jestliže použijete element "Nadpis" nebo "Text" můžete v něm nastavit tzv. tagy H1 až H6. Tyto tagy se používají pro zkvalitnění SEO a také jako pomůcka pro různé druhy nadpisů. Například nadpis H1 bude jako hlavní nadpis, H2 nadpis v kategorii a třeba H3 jako podnadpis v kategorii. Takto si jednoduše můžete navolit všechny druhy nadpisů pro celý web.

V nastavení vždy vybíráte Velikost nadpisu a barvu nadpisu.

Jako poslední možnost v tomto boxu je nastavení stylu odrážek. Na výběr máte z několika přednastaveních odrážek.

Box "POKROČILÉ NASTAVENÍ"

Zde si můžete nastavit šířku stránek pro celý web. Standardní rozměr je 970px.

HLAVIČKA

Box „LOGO“

Logo nastavujete hned v prvním boxu. Můžete nastavit buďto obrázkové logo, tj. že si do Miowebu nahrajete vlastní logo ve formátu .jpg nebo .png nebo zvolíte textové logo a logo napíšete jako text.

V případě textového loga můžete zvolit ještě jeho font, barvu a samozřejmě velikost.

Obrázkové logo nahrajete pomocí ikonky plus s textem "Vybrat obrázek". Následně klikněte na tlačítko "Vybrat soubory". Jestliže již máte obrázek nahraný, klikněte vlevo nahoře na záložku "Knihovna médií".

Poté vyberte obrázek z počítače a nahrajte. Nyní obrázek označte a vpravo dole vyberte z roletky zobrazení v původní velikosti. Poté klikněte vpravo dole na modré tlačítko "Vložit do příspěvku".

Box „ZÁKLADNÍ NASTAVENÍ“

Zde si můžete zvolit typ hlavičky, respektive rozložení loga a menu. O kousek níže již naleznete možnost nastavit si menu, které si ale musíte nejdříve vytvořit a přidat do něj stránky.

Poté je zapotřebí zvolit barvu pozadí hlavičky a odsazení obsahu hlavičky.

Box „VZHLED MENU“

Zde si můžete nastavit font a barvy menu.

Box „POKROČILÉ NASTAVENÍ“

Před každou hlavičku lze vkládat obsah. Ten se skládá ze stejných elementů a bloků jako celý Mioweb. Tento obsah odsune hlavičku níže a na prvním místě tak bude právě tento obsah. Při tvorbě obsahu před hlavičkou si můžete vybrat buďto prázdnou šablonu nebo jednu z přednastavených Miowebu.

Kromě obsahu před hlavičkou můžeme ještě nastavit spodní ohraničení hlavičky a do hlavičky taktéž můžeme umístit obrázek na pozadí.

V pokročilém nastavení poté můžete nastavit ještě šířku obsahu hlavičky.

Box „FIXNÍ HLAVIČKA“

Aktivací fixní hlavičky dosáhnete efektu, kdy hlavička bude neustále „přilepená“ k horní částí obrazovky a to i v případě, že budete scrollovat stránkou níže. V tomto nastavení máte opět několik možností, jak fixní hlavičku vylepšit. Máte zde možnost po "odscollování" nastavit hlavičce jiné vlastnosti, než když byla nahoře. Týká se to jiných barev, velikosti odsazení hlavičky ze shora nebo dola a volbu stínu. Stín uvidíte v dolní části hlavičky.

PATIČKA

Patička je spodní ohraničení stránky, které se rozděluje na "zápatí" a "obsahovou patičku"


Box „OBSAH PATIČKY“

V obsahu patičky si můžete vytvořit libovolnou patičku podle svého uvážení nebo použít šablonu, které jsme pro vás nachystali. Tvorba této patičky je potom stejná jako tvorba stránky. Po uložení a stisknutí křížku vpravo nahoře, odejde z editace patičky.

Box „ZOBRAZIT ZÁPATÍ“

Jestliže tuto volbu aktivujete, zobrazí se vám na konci stránky zápatí, které obsahuje Copyright text, affiliate text a popřípadě ještě menu, které si v boxu můžete nastavit. Opět jsou zde základní nastavovací možnosti, jako je výběr barvy, pozadí, fontu atd…

Box „POKROČILÉ NASTAVENÍ“

Zde box nabízí zatím pouze možnost volby šířky patičky. Pokud nejste zkušenými uživateli, doporučujeme tuto hodnotu ponechat na volbě „defaultní“.