Cesta zákazníka - jak měřit prodeje

Abyste věděli, jak si v prodeji stojíte a jak dobře vaše Cesta zákazníka funguje, nebo naopak kde se návštěvníci ztrácí, umí Mioweb počítat a zobrazovat nejen počty návštěvníků, ale i celkové hodnoty prodejů. Vše, co k této funkci potřebujete, je mít propojený váš Mioweb s fakturační aplikací FAPI nebo SimpleShop.

Podporované fakturační nástroje

Tato funkce je podporovaná pouze pro fakturační nástroje FAPI a SimpleShop. O přidání dalších aplikací vás budeme informovat na této stránce.

Jak nastavit měření prodejů v Cestě zákazníka

 1. Ověřte, zda máte Mioweb propojený s fakturačním nástrojem (Propojení s FAPI, Propojení se SimpleShopem),
 2. v nastavení Cesty zákazníka v sekci "Nastavení statistik" zapněte možnost "Zobrazovat tržby ve statistikách",vyberte, který fakturační systém se má používat a případně vyberte upsellový a miniupsellový produkt.
 3. Pozor!

  Měření prodejů Upsellů a Miniupsellů lze provádět pouze v případě, že používáte fakturační nástroj FAPI. Pro fakturační nástroj SimpleShop není měření Upsellů a Miniupsellů podporováno.

 4. vytvořte ve vašem fakturačním nástroji prodejní formulář,
 5. jako děkovací stránku nastavte v nastavení prodejního formuláře stránku z vaší Cesty zákazníka
 6. Nastavte atribut

  U obou systémů je potřeba mít nastavenou jako děkovací stránku jednu ze stránek Cesty zákazníka a zároveň v URL musí být speciální atribut s informací o objednávce.

  Ve FAPI je speciálním atributem Variabilní symbol, který FAPI přidává automaticky (zkontrolujte v nastavení formuláře na záložce "Nastavení děkovací stránky", že používáte vlastní děkovací stránku a že je zapnuta volba "Vkládat variabilní symbol objednávky do URL děkovací stránky").
  V SimpleShopu je parametr hodnota ?id_objednavky={id}, která se vkládá za URL adresu děkovací stránky v nastavení formuláře.

  FAPI

  SimpleShop

 7. formulář vložte pomocí elementu Prodejní formulář na stránku vaší Cesty zákazníka.

Tímto je nastavení hotovo. Nyní zkontrolujte proces počítání vyplněním objednávkového formuláře v anonymním okně prohlížeče. Objednávku dokončete. Následně byste měli ve statistice vidět započítanou částku prodeje.