Použití tagů v článcích na blogu

Každému článku na blogu je možné přiřadit různé tagy (štítky), které se pak budou objevovat vedle blogu jako seznam hlavních témat prolínajících se ve vašich článcích. V této nápovědě uvidíte, jak se tagy dají nastavit.

Tagy slouží, podobně jako kategorie, k tématickému třídění článků. Štítky fungují prakticky jako klíčová slova, podle kterých si může návštěvník vašeho blogu vybírat články, o které má zájem.

Nastavení štítků

V administraci vašeho webu v horním menu přejděte do Wordpressu.

Ve Worpressu najdete záložku Příspěvky, kde vyberete možnost Štítky.

V sekci Vytvořit nový štítek do kolonky Název napište štítek, ke kterému pak budete přiřazovat články vztahující se k tématu. Poté také uveďte, jak chcete, aby se štítek zobrazoval v URL adrese v kolonce Název URL. Potvrďte tlačítkem Vytvořit nový štítek

Jestliže URL nevyplníte, převezme se z názvu štítku.

Vytvoření nového štítku/tagu

Vytvořený tag/štítek se ukáže v pravé části editoru. Po najetí myší na konkrétní tag se rozbalí možnosti jeho upravení.

Možnosti upravení tagu/štítku

Každý tag je možné přiřadit k článku přímo při jeho tvorbě či editaci.

Pokud nepotřebujete zadávat jinou url tagu, než tu, která se automaticky převezme z názvu, tvořte nové tagy přímo při psaní článků

V editaci článku v pravé části najdete část štítky, kam můžete jednoduše zadat slova, která se k danému článku vztahují (oddělujte čárkami) a po uložení se vám štítky ihned přiřadí k danému článku a současně je poté najdete v přehledu štítků. 

Funguje zde i našeptávač, který vám nabízí již dříve vytvořené štítky.

Na hlavní stránku blogu, k detailu článku či do jiného umístění, kde používáte sidebar, je možné do sidebaru vložit widget se štítky. Najdete ho, stejně jako další, v přehledu dostupných widgetů. 

Vložení widgetu se štítky/tagy na blog

Pomohla vám tato nápověda? Děkujeme za vaše hodnocení :-) Ouuu, stala se nějaká chyba při odesílání hodnocení. Zkuste nás prosím ohodnotit později.