Jak vytvořit členskou sekci na webu 2.0

Pokud chceme mít na webu obsah, který bude přístupný pouze pro členy, ať už jako placený či zdarma, použijeme k tomu členskou sekci. A zde si ukážeme, jak členskou sekci vytvořit.

V horní ovládací liště zvolíme členská sekce>vytvořit členskou sekci

Klikneme na tlačítko vytvořit novou členskou sekci

Zadáme název a potvrdíme tlačítkem vytvořit členskou sekci

Zde pak máme možnost členskou sekci přejmenovat, přiřadit přihlašovací stránku a nástěnku (hlavní stránku) a další nastavení.

V tuto chvíli však zvolíme uložit, neboť zatím nemáme potřebné stránky vytvořené.

Jak vytvořit přihlašovací stránku do členské sekce najdete zde

Vytvoříme ještě hlavní stránku neboli nástěnku, tedy takovou stánku, na kterou se členové dostanou po přihlášení. Zde mohou být nějaké základní informace, rozcestník, nebo už zde může být k dispozici samotný obsah stránek. Pro nástěnku s výpisem lekcí můžete použít připravenou šablonu v záložce členské. Jak vytvořit členskou stránku najdete zde

Jakmile máme stránku vytvořenou, přiřadíme ji ke členské sekci přes členská sekce>správa členských sekcí

Stránku vybereme z rozbalovací lišty a uložíme.

Dále můžeme nastavit členské úrovně - více zde

Evergreen - volbu Skrýt nezveřejněné stránky zaklikneme v případě, že se klientům mají zobrazovat vždy pouze pro ně dostupné stránky - více zde

Pro nově registrované členy je připraven text emailu, který můžeme upravit dle svých potřeb. Pouze proměnnou %%login%% je nutné zachovat, aby klientovi přihlašovací údaje přišly.

Úplně dole pak najdeme možnost členskou sekci smazat.

Videonávod

Pomohla vám tato nápověda? Děkujeme za vaše hodnocení :-) Ouuu, stala se nějaká chyba při odesílání hodnocení. Zkuste nás prosím ohodnotit později.