Element Formulář

Formuláře na webu mají různé účely, které si tu krátce zmíníme, a také si povíme, jak je nastavit. 

Použijte element Formulář, který chycením a umístěním na vybrané místo vložíte na stránku. Pokud ho na monitoru nevidíte, popojeďte níže v nabídce elementů. Jakmile ho vložíte, můžete začít s dalším nastavením:

Kliknutím na ikonu tužky přejdete do jeho nastavení.

V levém panelu najdete záložky:

 • Formulář
 • Vzhled
 • Pop-up (vyskakovací okno)
 • Pokročilé

FORMULÁŘ

Prvním krokem je, že si z roletky vyberete druh formuláře:

 • SmartEmailing
 • Vlastní formulář na e-mail
 • Vlastní formulář na URL
 • Vlastní HTML formuláře

SmartEmailing (SE)

Pokud používáte aplikaci SmartEmailing, můžete si ji propojit ( návod zde) a poté z roletky vybrat formulář vytvořený v aplikaci.

Do Miowebu se přenáší pouze obsah polí, a tak ve SmartEmailingu není nutné upravovat vzhled formuláře. Ten si nastavíte přímo v Miowebu tak, aby ladil s barvami a designem vašeho webu.

Dále můžete propojit také formuláře z GetResponse, MailChimpu nebo AWeberu.

Vlastní formulář na e-mail

Dalším typem formuláře je  Vlastní formulář na e-mail. Když ho zvolíte, zobrazí se jeho nastavení, které začíná zadáním e-mailové adresy, na kterou chcete zasílat vyplněné formuláře, tedy vaši adresu pro sběr vyplněných formulářů. Dále si vyberete předmět e-mailu (například: vyplněný formulář z webu XXX). Třetí pole je určeno pro děkovací stránku, na kterou je návštěvník přesměrován po vyplnění formuláře. Děkovací stránku vyberete ze svých stránek nebo zadáte URL adresu stránky. Variantu URL aktivujete posuvníkem na ON.

Vlastní formulář na URL

Tato volba je pro pokročilejší uživatele, kteří chtějí data formuláře odeslat na svůj vlastní skript. Nastavení se provádí stejným způsobem jako u předchozí varianty. Přidat zde můžete také pole formuláře.

VZHLED

Jako první vybíráte, zda se mají pole formuláře  rovnat pod sebe, nebo vedle sebe. Dvě varianty najdete také u zobrazení popisku. První volbou je zobrazení uvnitř polí, což šetří místo a druhou variantou je nad poli. Vybírejte z roletky. Dále tady můžete nastavit barvu formulářových polí a jejich zakulacení.

Přesunete-li se v nabídce dolů, můžete si také nastavit styl tlačítka a jeho velikost.

POP-UP

Třetí záložka nabízí možnost   Pop-up formuláře. Pokud nechcete zobrazovat formulář přímo na stránce, můžete ho schovat pod tlačítko, obrázek nebo odkaz. Posuvníkem aktivujte volbu Otevírat formulář ve vyskakovacím (pop-up) okně (ON). Tím se rozbalí nastavení pop-upu.

Vyberte, zda chcete formulář  otevírat pomocí tlačítka, obrázku či odkazu.

 • Tlačítko - nastavíte stejným způsobem jako element tlačítko.
 • Obrázek - kliknete na Nahrát obrázek a vyberete ho nebo nahrajete z PC.
 • Odkaz - vyplníte text odkazu a zvolíte font písma.

Další nastavení najdete, když se posunete v nabídce dolů. Nastavit tu můžete  styl a velikost tlačítka, zarovnání, nadpis a text pop-upu.

POKROČILÉ

Pokročilé nastavení je u všech elementů stejné. Můžete se tedy řídit tímto návodem pro pokročilé nastavení.

CW 3.0