Jak vložit ověřovací kód Google

Pokud chcete váš web propojit s YouTube kanálem, nebo chcete zjistit informace o vašem webu (například návštěvnost), je potřeba na stránky vložit ověřovací kód..

Google v rámci ochrany údajů zavedl ověřovací kódy, aby ověřil, že jste skutečně majitel webu.

Přejděte na adresu https://www.google.com/webmasters a klikněte na modré tlačítko Přihlášení do služby Search console.
Zde do volného pole napište URL vašeho adresu webu (např. www.domena.cz) a klikněte na tlačítko Přidat službu.

Nyní se dostáváme na stránku, kde máme na výběr doporučenou metodu pro vložení ověřovacího kódu nebo alternativní metody. Klikneme tedy na alternativní metody (krok 1) a z následujících možností vybereme metodu „Značka HTML“ (krok 2).

Před námi se objeví kód pro vložení do našeho webu. Celý kód ale nebudeme kopírovat. Stačí nám pouze kód v uvozovkách u parametru "content", tedy řada znaků, které zkopírujeme a poté vložíme v MioWebu přes nastavení>základní nastavení webu>Google site verfication kód a uložíme.

Nyní se vrátíme zpět na stránku s metodami vložením kódu a zmáčkneme tlačítko ověřit (krok 5). Tímto jste ověřili, že jste opravdu majiteli webu a nyní se vám propojil web s účtem na Google a tím i s YouTube kanálem.

Pomohla vám tato nápověda? Děkujeme za vaše hodnocení :-) Ouuu, stala se nějaká chyba při odesílání hodnocení. Zkuste nás prosím ohodnotit později.