Element Formulář

Element Formulář slouží k vložení nebo vytvoření vlastního formuláře. V tomto návodu se dozvíte, jak na to.

Jestliže chcete umístit do vaší stránky formulář, použijte element  Formulář. Chycením a umístěním na vybrané místo jej vložíte do stránky. Pokud jej na vašem monitoru nevidíte, popojeďte níže v nabídce elementů.

Kliknutím na ikonu tužky se dostanete do jeho nastavení.

V levém panelu najdete záložky:

 • FORMULÁŘ
 • VZHLED
 • POP-UP
 • POKROČILÉ

FORMULÁŘ

Jako první si vybíráte druh formuláře:

 • SmartEmailing
 • Vlastní formulář na Email
 • Vlastní formulář na URL
 • Vlastní HTML formuláře

Stačí si vybrat z možností v roletce.

SmartEmailing (SE)

Pokud používáte aplikaci SmartEmailing, můžete si ji jednoduše propojit (návod zde) a poté z roletky vybrat formulář vytvořený ve SE.

Do Miowebu (MW) se přenáší pouze obsah polí a tedy ve SE není nutné upravovat vzhled formuláře. Vzhled si nastavíte přímo v MW tak, aby korespondoval s barvami a designem vašeho webu.

Dále můžete propojit také formuláře z GetResponse, MailChimpu nebo AWeberu.

Vlastní formulář na Email

Druhou volbou je  Vlastní formulář na e-mail. Po zaškrtnutí se  zobrazí jeho nastavení, které začíná zadáním e-mailové adresy, na kterou chcete zasílat vyplněné formuláře, tedy vaši adresu pro sběr vyplněných formulářů. O pole níže si volíte předmět e-mailu (například: Vyplněný formulář z webu XXX). Třetí pole je určeno pro děkovací stránku, tedy stránku na kterou je návštěvník přesměrován po vyplnění formuláře. Děkovací stránku vyberete ze svých stránek nebo zadáte URL adresu stránky. Variantu URL aktivujete popojetím posuvníku na ON.

Vlastní formulář na URL

Tato volba je pro pokročilejší uživatele, kteří chtějí data formuláře odeslat na svůj vlastní skript. Nastavení se provádí stejným způsobem jako u předchozí varianty. Přidat zde můžete také pole formuláře.

VZHLED

Jako první vybíráte, zda se mají pole formuláře rovnat pod sebe nebo vedle sebe. Dvě varianty najdete také níže u zobrazení popisku. První volbou je zobrazení uvnitř polí, což šetří místo a druhé nad poli. Vámi zvolenou variantu vyberete z nabídky v roletce. Dále zde můžete nastavit barvu formulářových polí a jejich zakulacení.

Přesunete-li se níže v nabídce, najdete také nastavení stylu tlačítka a jeho velikost.

POP-UP

Třetí záložka nabízí možnost   pop-up formuláře. Pokud nechcete zobrazovat formulář přímo na stránce, můžete ho schovat pod tlačítko, obrázek nebo odkaz. Posuvníkem aktivujte volbu Otevírat formulář ve vyskakovacím (pop-up) okně (ON). Tím se nám rozbalí možnosti nastavení pop-upu.

Vyberte, zda chcete formulář otevírat pomocí tlačítka, obrázku či odkazu.

 • Tlačítko - nastavíte stejným způsobem jako element tlačítko.
 • Obrázek - kliknete na Nahrát obrázek a vyberete jej či nahrajete z PC
 • Odkaz - vyplníte text odkazu a zvolíte font písma

Další možnosti nastavení najdete níže po posunutí se v nabídce. Nastavit zde můžete styl a velikost tlačítka, zarovnání, nadpis a text pop-upu.

POKROČILÉ

Pokročilé nastavení je u všech elementů stejné. Můžete se tedy řídit tímto  návodem pro pokročilé nastavení.

Pomohla vám tato nápověda? Děkujeme za vaše hodnocení :-) Ouuu, stala se nějaká chyba při odesílání hodnocení. Zkuste nás prosím ohodnotit později.