Element Formulář 2.0

Element Formulář slouží k vložení nebo vytvoření vlastního formuláře. V tomto návodu se dozvíte, jak na to.

Element přidáme přes tlačítko Přidat element>záložka Základní>ikona Formulář.

Po kliknutí se dostáváme do editace elementu, kde máme tři záložky:

 • FORMULÁŘ
 • VZHLED FORMULÁŘE
 • POP-UP FORMULÁŘE

FORMULÁŘ

Jako první vybíráme druh formuláře:

 • SmartEmailing
 • Vlastní formulář na Email
 • Vlastní formulář na URL
 • Vlastní HTML formuláře

SmartEmailing

Pokud používáte naší aplikaci SmartEmailing, můžete si ji jednoduše propojit (návod zde>>) a poté z roletky vybrat formulář vytvořený v SE. 

Do MW se přenáší pouze obsah polí a tedy ve SE není nutné upravovat vzhled formuáře. Vzhled si nastavíte přímo v MW tak, aby korespondoval s barvami a designem vašeho webu.

Vlastní formulář na Email

Druhou volbou je Vlastní formulář na email. Po zaškrtnutí se nám zobrazí jeho nastavení, které začíná zadáním e-mailové adresy, na kterou chceme zasílat vyplněné formuláře, tedy vaší adresu pro sběr vyplněných formulářů. O pole níže si volíme předmět e-mailu (například: Vyplněný formulář z webu XXX). Třetí pole je určeno pro děkovací stránku, tedy stránku na kterou je návštěvník přesměrován po vyplnění formuláře. Do pole zadáváme URL adresu stránky.

Níže již najdeme sekci pro přidávání pole do formuláře. Klikneme na Přidat pole formuláře Jako první si volíme popisek, tzn. text, který vidíme uvnitř nebo poblíž daného pole. Zaškrtnout můžeme také zda má být pole povinné pro vyplnění (bez vyplnění se formulář neodešle) nebo zda je pole určeno pro e-mailové adresy. V takovém případě bude Mioweb hlídat, zda je v poli vyplněn opravdu e-mail ve správném tvaru.

Dalším nastavením pole je jeho typ. Zde máme na výběr 5 možností:

 • Jednořádkové textové pole - klasické jednořádkové pole pro zadávání textu návštěvníka
 • Víceřádkové textové pole - Větší pole pro rozsáhlejší text
 • Výběr jedné možnosti z přednastavených hodnot v roletce - pomocí tohoto typu můžeme dát návštěvníkovy vybrat jednu z námi přednastavených možností. Možnost vkládáme skrze tlačítko "Přidat možnost".
 • Výběr více možností v seznamu zatrhávacích polí - Tento typ pole slouží k poskytnutí výběru více možností návštěvníkovi
 • Výběr jedné položky z přednastavených hodnot v seznamu přepínačů - Tento typ pole umožní návštěvníkovi vybrat jednu možnost ze seznamu. Obdobný princip jako u roletky jen v jiném zobrazení.

Pokud vám na váš e-mail nepřichází zprávy po vyplnění formuláře, je potřeba nastavit SMTP server.

Vlastní formulář na URL

Tato volba je pro pokročilejší uživatele, kteří chtějí data formuláře odeslat na svůj vlastní skript. Nastavení se provádí stejným způsobem jako u předchozí varianty.

Vlastní HTML formuláře

Tento druh slouží k vložení vlastního HTML kódu formuláře. Například pokud jsme si nějaký sami naprogramovali nebo používáme aplikaci či systém, který tento kód generuje. Do připraveného pole jednoduše HTML kód vložíme

VZHLED FORMULÁŘE

Nyní přejdeme k druhé záložce elementu a tou je Vzhled formuláře.

Jako první vybíráme, zda se mají pole formuláře rovnat pod sebe nebo vedle sebe. Dvě varianty máme také níže u zobrazení popisku. První volbou je zobrazení uvnitř polí, což šetří místo a druhé nad poli.

V dalších sekcích vybíráme vzhled formuláře, barvu a velikost písma formulářových polí a barvu samotných polí. Poslední nastavení se týká tlačítka formuláře. zde je nastavení obdobné jako u elementu Tlačítko.

POP-UP FORMULÁŘ

Třetí záložka nabízí možnost  pop-up formuláře. Pokud nechceme zobrazovat formulář přímo na stránce, můžeme ho schovat pod tlačítko, obrázek nebo odkaz. Zaklikneme volbu Otevírat formulář ve vyskakovacím(pop-up) okně. Tím se nám rozbalí možnosti nastavení pop-upu.

Nejprve zvolíme text, který se bude zobrazovat nad formulářem. Mělo by se jednat o text vybízející k vyplnění formuláře.

Dále vybereme, zda chceme formulář otevírat pomocí tlačítka, obrázku či odkazu.

Tlačítko - nastavíme stejným způsobem jako element tlačítko.

Obrázek - klikneme na Nahrát obrázek a vybereme jej či nahrajeme z PC

Odkaz - vyplníme text odkazu a zvolíme font písma

Náhled

Pomohla vám tato nápověda? Děkujeme za vaše hodnocení :-) Ouuu, stala se nějaká chyba při odesílání hodnocení. Zkuste nás prosím ohodnotit později.