První kroky v Miowebu

Mioweb vytváříme tak, aby běžel podle vašich představ. Je to moderní nástroj, se kterým bude správa vlastního webu víc zábava než práce. Ale i přesto tu pro vás máme pár tipů a doporučení, kterým prosím věnujte pozornost.

1. Nastavení časového pásma

Nastavení časového pásma je důležité pro celý web. Zaručí třeba to, že se články nebo aktuality budou publikovat ve správném čase. Časové pásmo ovlivňuje spoustu dalších interních věcí na webu, tak už na nic nečekejte.

2. Nastavení pěkných URL adres

My víme, že to chcete mít co nejkrásnější, ale věřte, není to vždycky jen o vzhledu. Pěkná má být i URL adresa dané stránky. Wordpress na to jde už z výroby trochu jinak a URL adresy vytváří sice automaticky, ale jako čistá čísla a znaky. Tak to pojďme změnit. Pěkné a srozumitelné URL, na které je ve vyhledávači radost pohledět, a každý se v nich dobře vyzná, jsou fakticky základem. Jak nastavit pěkné URL adresy pro web.

3. Vlastní logo

I na vaše vlastní logo jsou šablony Miowebu připraveny a už se moc těší, až si ho tam dáte. Můžete si zvolit logo buď jako běžný obrázek, nebo text. Podle tohoto návodu logo také smažete. Jak nahrát nebo smazat logo.
Patička webu ve výchozím nastavení říká něco o tom, že je tohle všechno vytvořeno na platformě Mioweb. Pokud to tam z jakéhokoli důvodu mít nechcete, my se zlobit nebudeme, a klidně si to dejte pryč. Jak odstranit text "Vytvořeno na platformě Mioweb" z patičky.
Máme tu však pro vás jeden tip: Tento odkaz jde použít jako partnerský odkaz v našem provizním systému. Pokud jste v něm registrováni, můžete nápis v patičce využít jedině ve svůj prospěch.

4. Editor webu

Vzdělávací metoda pokus-omyl má svoje kouzlo a když máte dost času, tak asi proč ne. My ale víme, že chcete s Miowebem hned pracovat a s editorem se rychle sžít. Jako každý editor, i tento má svá specifika a různé možnosti. A tak se nebojte, ponořte se do toho a využívejte všeho, co vaše podnikání posune zase o kus dál. Jaké možnosti nabízí editor pro tvorbu webu.

5. Menu

Tak jako je důležité menu v restauraci, má svůj nepostradatelný význam i při správě webových stránek. V Miowebu jsme připravili k výběru hned několik menu pro různé stránky, abyste svým zákazníkům nabídli přehledný web. No a sobě taky. Jak vybrat a nastavit.

6. Vytváření článků

Jestli vás dost často líbá pisatelská múza, nebo budete spolupracovat s copywriterem, mělo by vás hned zkraje zajímat, jak vytvořit nový článek na blogu. Podrobnější nápověda je tady: Jak vytvořit a publikovat články na blogu.

7. Nápovědy

Až začnete s Miowebem pracovat, dřív, či později zjistíte, že je to fakt jízda, a že chcete zkoušet nové a nové věci. I na zdravou závislost jsme připraveni a máme tu spoustu inspirace, nápověď a školení. Mrkněte.
MioAcademy — ucelený tutorial pro tvorbu webu
Mioweb Coffee — záznamy z online školení
cw 3.0